Hakkında Bilgi

Afrodizyak Nedir

Afrodizyak Nedir
Cinsel isteği ve gücü artıran maddelere afrodizyak denir. Cinsel hormonların fazla veya azalması ile cinsel istek arasında bir ilişki yoktur. Bu sebeple cinsel gücü artırmak için hormonlar pek kullanılmaz. Aslında organik bir hastalığı olmayanlarda cinsel istek ve güç bazı psikolojik nedenler ve çevre şartlarının etkisindedir.

Eskiden afrodizyak olarak kullanılan ve kuvvet macunu olarak yapılıp satılan ilaçların içine bu tür etkisinin var olduğuna inanılan baharatlar konurdu. Bunların arasında vanilya, zencefil, topalak, udul, kahri, çörek otu, çemen otu, kimyon, darfilfil v.b. sayılabilir.

Ayrıca kunduz böceğinden elde edilen ranülositoz adı verilmektedir. Agranülosikantaradin ve bir cins keçinin gonad saltoz çoğu kez, bazı ilaçların (Piramidongısı olan misk afrodizyak olarak kullanıl- v.b.) alınmasına bağlı olarak da meydana gelmektedir.

afrodizyak, afrodizyak nedir, afrodizyak ne demek, afrodizyak neye denir, afrodizyak hakkında, afrodizyak ile ilgili bilgiler, afrodizyak hakkında bilgi, afrodizyak ne demektir, afrodizyak anlamı, afrodizyak tanımı, AFRODİZYAK NEDİR, Afrodizyak nedir, afrodizyak özellikleri,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim