Hakkında Bilgi

Aktif Pasif Nedir

Aktif Pasif
Genellikle anal birleşme içeren eşcinsel ilişkilerde, eşlerin konumları için kullanılan uygunsuz tanımlamalardır. Burada aktif konumdaki eşin penisinin, pasif konumdaki eşin anüsüne girdiği anlatılmak istenir. Kişisel aşağılama içeren uygunsuz sıfatlardır. Eşcinsel kişileri tanımlamada da yetersizdir. Çünkü, tüm eşcinsel cinsel ilişkilerde, anal birleşme bulunmadığı gibi, anal birleşme durumunda da eşler bazen aktif, bazen pasif konumda ilişkiye girebilirler.

Eşcinseller arasında da, heteroseksüellerde olduğu gibi belli cinsel etkinlikleri veya pozisyonları tercih edenler elbette vardır. Bu sıfatlar, eşcinselliğe karşı geliştirilen olumsuz tutumlarda önemli yer tutar. Aktif konumda kendi cinsinden biriyle cinsel ilişkiye giren erkeğin, aslında eşcinsel olmadığı gibi bir yanlış düşünce de çok yaygındır. Oysa aynı cinsten kişiler arasındaki tüm cinsel etkinlikler, eşcinsel olarak tanımlanır.

aktif pasif, aktif pasif nedir, aktif pasif ne demek, aktif pasif hakkında, aktif pasif ile ilgili bilgiler, aktif pasif hakkında bilgi, aktif pasif ne demektir, aktif pasif anlamı,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim