Hakkında Bilgi

Aldatma Nedir - Aldatma Ne Demek

Aldatma Nedir
Aldatmak, Kadının ve Kocanın eşinden başka biriyle olması.
Aldatmak, tek gecelik kaçamak.
Aldatmak, verilen sözün yerine getirilmemesi.

Günümüzde aldatmayı genelde cinsel yönde aldatma ile düşünüyoruz ve aldatmanın izahı eşinde başka biriyle olmakla olarak söylüyoruz ve evli erkek ve kadınlar için söyleniyor bekar kişilerin yaptığı eylemede daha nazik bir kelime olarak flört etmek veya birlikte olmak adı veriliyor. Bu nedenle cinsel aldatma sadece evli çiftler arasında gerçekleşiyor.

Aldatma çok büyük boyutlu bir sözcük. İçeri çok kapsamlı olmakla birlikte her bireye göre farklı şekilde değerlendirilip yorumlanabilir. Bazı kişilere göre sevgililerinin yada eşlerinin başka kişilere bakması ya da başka kişileri düşünmesi aldatma olarak değerlendirirken bazı kişilere göre sadece cinsel aktivitede bulunması aldatma olarak değerlendirilebilir. Bazı bilimsel çalışmalar aldatmayı cinsel aldatma, duygusal aldatma olarak ikiye ayırmaktadır. Buna göre var olan bir ilişki varken bir başka partnerle cinsel ilişkiye girmek cinsel aldatma, duygusal bir yakınlık yaşamak veya bir başkasına aşık olmak ise duygusal aldatma olarak değerlendirilir. Yine bu bilimsel çalışmalara göre erkekler daha çok cinsel aldatmayı tercih ederken kadınlar ise daha çok duygusal aldatmadan yana olduğu vurgulanmıştır.

Peki, neden aldatırız? Aldatmanın en önemli sebeplerinden biri, cinsel doyuma ulaşamamaktır. Bu durum kadınlar için daha dayanılabilir olsa da, erkekler için ciddi bir sorundur. Kadının cinsel olarak mutlu olmadığında aldatma ihtimali yoktur demiyorum. Ancak kadın, diğer her yönden tatmin olabiliyor, sevdiği kişi tarafından mutlu ediliyor ama sadece cinsellikte sıkıntı yaşıyorsa, bu noktada aldatmamayı tercih edebilir. Oysa erkek için aynı şartlar, aldatmanın en geçerli sebebidir.

Aldatmanın Nedenleri
Bilimsel olarak en çok görülen aldatma nedenleri de sırasıyla:

Duygusal anlamda yalnız bırakılma,
Eş ile iletişim kuramama,
Cinsel sorunlar yaşama,
Aşık olma,
Yasak aşklara özgü heyecanın dayanılmaz tadı,
Karşı cinsin cazibesine kapılma,
Sürekli aldatma eğilimi,
Bir ilişkinin içine istemeden çekilme,
Aldatan arkadaşları taklit etme isteği,
Egonun tatmin edilme hissi,
Korunmaya muhtaç, tehlikede veya zor durumdaki karşı cinse karşı gelişen hamilik hissinin zamanla birlikte olma isteğine dönüşmesi,
Yaşamın diğer alanlarında başarı gösteremeyip seksüel başarılarla avunma isteği,
40 yaş bunalımı,
Hiperseksüel bir gen taşıma,
Manik hasta olma,
Çapkınlıkla sakinleşme isteği,
Eşcinsel dürtüleri bastırma ve gizleme eğilimi,
İş stersini yenme çabaları vb.

aldatmak, aldatmak nedir, aldatmak ne demek, aldatmak neye denir, aldatmak hakkında, aldatmak ile ilgili bilgiler, aldatmak hakkında bilgi, aldatmak ne demektir, aldatmak anlamı, aldatma, neden aldatırız, aldatmanın nedenleri, aldatma nedir, aldatma ne demek, aldatma hakkında,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim