Hakkında Bilgi

Ankara nın Posta Kodu

Ankara Posta Kodu
Posta kodu, posta gönderilerinin ayrımının makine ile yapılmasını sağlamak ve dolayısı ile postaların istenilen adreslere varışını hızlandırmak üzere, posta gönderilerinin üzerine, alıcı adresiyle birlikte varış yerinin önüne, göndericiler tarafından yazılan harf-rakam karışımı veya rakamdan oluşan işaretler topluluğudur.

Posta kodu adresin bir parçasıdır. Bir çok ülkede, çeşitli tipte, genellikle harf-rakam karışımı veya değişik sayıda rakamdan oluşan posta kodları kullanılmaktadır.

Türkiye'de posta kodları 5 rakamdan oluşmaktadır. Akılda kalmasını sağlamak açısından ilk iki rakam il plaka kodu, son üç rakam ise o şehir sınırları içindeki dağıtım grubu ya da birimini göstermektedir.

Posta Kodunu öğrenmek için tıkla

Posta kodu, Ankara Posta kodu, Ankara Posta kodları, Ankara Posta kodu nedir, Ankara Posta kodu kaç, Ankara Posta kodu ne, Ankaranın Posta kodu, Ankaranın Posta kodları, Ankaranın Posta kodu nedir, Ankaranın Posta kodu kaç, Ankaranın Posta kodu ne, Ankara nın Posta kodu, Ankara nın Posta kodları, Ankara nın Posta kodu nedir, Ankara nın Posta kodu kaç, Ankara nın Posta kodu ne,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim