Hakkında Bilgi

Arı vız vız oyunu

ARI (VIZ) OYUNU
Üç kişi ile oynanan bir oyundur. Oyunda bir kişi ebe diğer oyuncular onun sağında ve solunda yer alırlar. Oyuncuların hepside ayaktadır. Ebenin sağında ve solunda yer alan oyuncular, elleri bacaklarına yapışık olarak hazır ol vaziyette beklerler ve yerlerinden hareket etmezler. Ebenin başında bir kasket yer alır.

Ebe iki elinin parmaklarını burnunun iki yanına götürürek orada birleştirir. Kapalı olan burnu ile arının çıkartmış olduğu "vııızzzz" sesini çıkartarak, öne doğru eğilip arını uçuşu gibi belinden bükülüp daireler çizerek, aniden yanında bulunan oyunculardan birinin ensesine veyâ yanağına bir tokat patlatır. Tekrar elini burnuna götürür ve aynı hareketleri tekrarlar ve yeniden yanında bulunanlardan birinin ensesine veyâ yanağına tokat patlatır. Yanında bulunan oyuncular ebe vuracağı anda ondan önce davranıp ebenin kasketine vurup düşürebilirlerse bu kez kasketi düşüren kişi ebe olur. Oyu bu şekilde uzun bir süre devam eder.

Düğünlerde oynanan oyunlar, Arı vız vız oyunu nedir, Arı vız vız oyunu ne demek, Arı vız vız oyunu hakkında, Arı vız vız oyunu nasıl oynanır, Arı vız vız oyununun oynanışı, Düğünlerde oynanan oyunlar nelerdir, Düğün oyunları, Düğünlerde hangi oyunlar oynanır, Düğünlerde oynanan geleneksel oyunlar, Düğünde oynanan oyunlar,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim