Hakkında Bilgi

At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır kompozisyon

At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır kompozisyon
Değerli arkadaşlar Atasözlerimizin kerametini anlamaya çalışmak gerçekten yaşanmadan ediline deneyimlerimlerin bütünüdür. Doğru anlamak çok önemlidir.

İnsanları her zamn yaptıkları ile anılırlar. Önemli olan husus yaşarken yaşama bilincinde olup bırakacağı izlerin nasıl olduğunu görmesidir. Doğruı anlaşılmak ve Güzel bir şekilde anılmak gerçekten çok önemlidir.

İlk bakışta mantık olarak aklımıza gelen olgu

Yaşayan bir gün ölür. Ancak yaşayışına bağlı birtakım izler sürüp gider. At ölmekle birlikte onun koştuğu meydanın kalması, insan ölmekle birlikte adının anılması gibi: Onun için kişiyaşarken iyi işler yapmalı, iyi bir ad bırakmaya çalışmalıdır.

Dünyadaki her canlı gibi at da ölümlüdür. Günü gelince o da bu dünyadan ayrılır. Ama onun koştuğu, gezdiği meydan onunla gitmez; kendisinden sonrakilere kalır ve onu hatırlatır. İnsan için de durum atınkinden farklı değildir. O da ölümlüdür. Doğacak, yaşayacak ve ölecektir. Ne var ki, bu dünyadan ayrılırken bıraktığı izler sürüp gidecektir. İnsanlar bu dünyada bu izleriyle anılacaklardır. Önemli olan dünya hayatında iyi bir iz (nam) bırakmak ve rahmetle anılmaktır. Bu bakımdan kişi daha yaşarken adını yaşatacak iyi işler yapmalıdır. Unutulmamalıdır ki, yaşarken iyi işler yapan, iyi eserler bırakan kişiler öldükten sonra da unutulmazlar; onları tanıtan eserleriyle de gelecek kuşaklara taşınırlar.

At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır kompozisyon, At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır hakkında kompozisyon, At ölür meydan kalır yiğit ölür şan kalır ile ilgili kompozisyonlar,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim