Hakkında Bilgi

Atatürkün Türk dili ile ilgili söyledikleri

Atatürkün Türk dili ile ilgili söyledikleri
Türk milletinin dili Türkçedir. Türk dili dünyada en güzel, en zengin ve en kolay alabilecek bir dildir. Onun için her Türk, dilini çok sever ve onu yükseltmek için çalışır. Bir de Türk dili, Türk milleti için kutsal bir hazinedir. Çünkü Türk milleti geçirdiği nihayetsiz felâketler içinde ahlâkının, an'anelerinin, hatıralarının, menfaatlerinin, kısacası bugün kendi milliyetini yapan her şeyin dili sayesinde muhafaza olunduğunu görüyor. Türk dili Türk milletinin kalbidir, zihnidir."

"Türk demek dil demektir. Milliyetin çok bariz vasıflarından birisi dildir. Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk harsına, camiasına mensubiyetini iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

Mustafa Kemal ATATÜRK


Atatürkün Türk dili ile ilgili söyledikleri, Atatürkün Türk dili hakkında söyledikleri, Atatürkün Türk dili için söyledikleri, Atatürkün türk dili ile ilgili görüşleri, Atatürkün türk dili ile ilgili söylediği sözler, Atatürkün türk dili ile ilgili görüşleri, Atatürk'ün türk diliyle ilgili görüşleri, Atatürk ün Türk dili ile ilgili söyledikleri, Atatürk ün türk dili ile ilgili söylediği sözler,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim