Hakkında Bilgi

Balatini Mağarası ile ilgili bilgi

BALATİNİ MAĞARASI (KONYA)
Özellikleri: Toplam uzunluğu 1830 m. olan mağaranın düden ve kaynak konumunda iki girişi vardır. Yola yakın olan ağız küçük bir uvalanın sularını çalar ve 2 km. güneyde derince yarılmış bir vadinin kenarından Uzunsu deresi tarafındaki yamaçtan boşaltır.

Balatini mağarası üst üste bulunan iki farklı seviyeden oluşmuştur. Üst katı oluşturan fosil kolun zemini tamamen mağara kili ile kaplıdır ve gelen ziyaretçilerin yapıp bıraktığı heykelciklerle dolu Heykel odası ile sonlanmaktadır. Alt kat olan su taşıyan asıl galeri de ise suyun aza olduğu dönemlerde su içinden yürünerek ilerlenebilmektedir. Sadece biri 5 m.den daha derin olan üç adet dev cadıkazanı geçiş tekniği yada bot kullanılarık geçilebilir. Travertenler heykel odası ve dev cadı kazanları mağaranın görülmeye değer güzellikleridir.

Türkiyedeki Mağaralar, Mağaralar, Balatini Mağarası, Balatini Mağarası hakkında, Balatini Mağarası ile ilgili bilgi, Balatini Mağarasıyla ilgili bilgi, Balatini Mağarası hakkında bilgi, Balatini Mağarasının özellikleri, Balatini Mağarası nerede, Balatini Mağarası hangi şehirdedir, Balatini mağarası nerededir
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim