Hakkında Bilgi

Bebeğe Ne Kadar Mama Verilmeli

Bebeğe Ne Kadar Mama Verilmeli
Bebeklerin iştahı günden güne değişmektedir. İlk günlerde biberonlara 100’er mililitre mama koyarak iştahını ve ne kadariçtiğini gözleyin. Kilo aldıkça bu miktar bebeğinize yetmeyecek ve daha fazlası için ağlayacaktır. Bu nedenle biberonakoyduğunuz mama miktarını devamlı arttırmanız gerekecektir. Altı aylık olduğunda 200 mililitrelik mamalarhazırlayabilirsiniz. Kaba bir hesapla bebeğinizin gereksinimi olan mama miktarı günde kilo başına 150 mililitre kadardır. Bebeğiniz kilo aldıkça mama miktarıda artacaktır.

Bebeğinizi süt bebekleri için olan mama ile beş-altı ay besledikten sonra bebeğinize D vitamini ve demir başlamanızgerekebilir. Bu konuda doktorunuz size yol gösterecektir. Hazır mamalar inek sütünden yapıldığı için ender de olsa bebekte allerji ve sindirim bozukluğuna yol açabilir. Böyledurumlarda olanak varsa anne sütüne dönün ve doktorunuza başvurun. İnek sütü ise bebeğe allerjik olduğundan ve bebek tarafından sindirimi zor olduğundan en erken dokuz aylıkken verilmeli vesulandırılarak verilmelidir. bebek inek sütü ile beslenirken yine D vitamini ve demir eklenmesi gerekir.

Bebeklere Ne Kadar Mama Verilir, Aylık Bebeğe Ne Kadar Mama Verilmeli, Bebeklere Verilecek Mama Nasıl Olmalı, Bebekler İçin Mama Miktarı,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim