Hakkında Bilgi

Amin Maalouf Hakkında Bilgi

Amin Maalouf
Gazeteci ve roman yazarı Amin Maalouf, 1949'da Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta doğdu. İlk ve orta eğitimini Beyrut'ta Fransız Cizvit okullarında, Üniversite eğitimini ise Fransız Üniversitesi'nde sosyoloji ve ekonomi bölümünde aldı. Ancak Maalouf aile mesleği olan gazeteciliği sürdürdü ve Lübnan'da iç savaşın çıktığı 1975 yılına kadar orada gazetecilik yaptı. Daha sonra Paris'e gitti ve orada yaşamaya başladı.

Yazar özellikle Asya ve Akdeniz olmak üzere farklı kültürlerin bir arada oluşturduğu yaşama kültürünü eserlerine işlemiş ve bu temayı işlediği ilk kitabı “Arapların Gözüyle Haçlılar” ile tanınmıştır. Ayrıca ikinci kitabı “Afrikalı Leo” ile Fransız - Arap Dostluk Ödülü'nü, Tanios Kayası ile de Fransa'nın en önemli ödüllerinden olan Prix de Goncourt Ödülü'nü almıştır.

Amin Maalouf Eserleri
Beatrice'den Sonra Birinci Yüzyıl
Afrikalı Leo
Tanios Kayası
Semerkant (Kitap)
Işık Bahçeleri
Doğunun Limanları
Yüzüncü Ad - "Baldassare'nin Yolculuğu"
Ölümcül Kimlikler
Yolların Başlangıcı
Uzaktan Aşk
Adriana Mater
Arapların Gözüyle Haçlı Seferleri

Amin Maalouf, Amin Maalouf Hayatı, Amin Maalouf Hayatı ve Eserleri, Amin Maalouf Eserleri, Amin Maalouf Eserleri Hakkında Bilgi, Amin Maalouf Hakkında Bilgi, Amin Maalouf Kimdir, Amin Maalouf Eserleri Nelerdir, Amin Maalouf ile ilgili bilgi
farmasi katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim