Hakkında Bilgi

Richard Bach Hakkında Bilgi

Richard Bach
Richard Bach, 23 Haziran 1936′da Amerika’da doğdu. 1955′te Long Beach State College’e başladı. Kurgu ve hayal konusunda birçok eser yazdı. Kitaplarını çoğunu kendi hayatından esinlenerek yazdı. Hava Kuvvetleri’nde pilot olarak çalıştı.

Ardında birçok işe girdi. Kitaplarını çoğunda bir şekilde uçmaktan bahsetti. 1970′de Yem bulmak için uçmak yerine hızlı ve akrobatik uçmayı seçen bir martının hikâyesini anlatan kitabı, Martı’yı yazdı. Kitap 10.000 sözcükten daha az olmasına rağmen kurgu ve kurgu dışı kitaplar arasında en çok satan oldu. Rüzgârla Uçmak’a kadar en çok satanlarda yer aldı. Rüzgârla Uçmak 1972′de 1.000.000’dan fazla kopya sattı.

Son yıllarda hayranlarıyla ilgilenmeye başladı. 1990′larda bir Amerikan şirketinde hayranlarının e-postalarına cevap yazmaya başladı. Bach’ın 6 çocuğu bulunmakta ve Bette adında bir eşi var. Eşi ile 1970′te boşandılar. Ardından gazeteci olarak işe başladı ve babasız büyümek hakkında bir kitap yazdı. Bach 1977′de, Martı filmini çektiği sırada, aktris Leslie Parrish ile evlendi. Leslie Parrish Bach’ın Sonsuza Uzanan Köprü ve Bir eserlerini etkileyen kişi oldu. 1999′da boşandılar.

Eserlerinden Bazıları:

Martı Jonathan Livingston
Rüzgârla Uçmak
Mavi Tüy Gönülsüz Bir Mesihin Serüvenleri
Bir
Uzak Diye Bir Yer Yok
Uzak Diye Bir Yer Yoktur
Güvenlikten Kaçış
Pırpır
Sesli Kitaplar – Martı Jonathan Livingston Bir Öykü
Aklım Nereye Gidiyor?
Gelincik Güncesi – Havacı Gelincikler Gökyüzünde
Gelincik Güncesi – Kurtarma Gelincikleri Denizde
Hiç Bir Şey Rastlantı Değil Bir Çingene Pilotun Çağdaş Amerika Serüvenleri
Sonsuza Uzanan Köprü Otobiyografik Bir Aşk Öyküsü
Meraklılar
Hipnozcu

Richard Bach, Richard Bach Hayatı, Richard Bachın Hayatı, Richard Bach Hakkında Bilgi, Richard Bach Kimdir, Richard Bach ile ilgili bilgi, Richard Bach Biyografisi, Richard Bach Hayatı ve Eserleri, Richard Bach Eserleri, Yazar
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim