Hakkında Bilgi

Borsaya Kote Olmak Nedir

Borsaya Kote Olmak Nedir?
Borsanın, hisse senetlerinin ticaretinin yapıldığı bir piyasa olduğu belirtilmişti. Her piyasada olduğu gibi, bu piyasanın da kendine özgü kuralları vardır.

Bizim borsamız, İMKB, diğer borsalarda olduğu gibi hangi şirketlerin senetleri ve ne miktarda (kaç adet) işlem görebileceğinin kayıtlarını tutmaktadır. İlk halka arzlarda, şirket yönetimleri, ne kadar hissenin borsaya kote (kayıt altına) edilmesinin düşünüldüğünü bildirir ve İMKB'den izin ister. İleride oluşabilecek değişimler için İMKB'den izin almadan yani kote ettirilmemiş senetlerin ticareti olanaklı değildir.

Kısacası, bir senet için kote olmak demek, o senedin İMKB tarafından tanındığını ve alım/satımının yapılmasına izin verildiği anlamına gelmektedir.
borsaya kote olmak, borsaya kote olmak nedir, borsaya kote olmak ne demek, borsaya kote olmak hakkında, borsaya kote olmak ile ilgili bilgiler, borsaya kote olmak bilgi, borsaya kote olmak hakkında bilgi, borsaya kote olmak ne demektir, borsaya kote olmak anlamı, borsaya kote olmak ile ilgili bilgi
Farmasi eylül kataloğu 2018 incele
Eitim ve gretim Eitim ve gretim