Hakkında Bilgi

Cennet elmasının yararları

Ziyaretçi tarafından sorulmuş soru, Cevaplandı.

Cennet elmasının yararları
Bu meyve özellikle A vitamini ve karbonhidrat içerir. Kalp damar hastalıklarına oldukça iyi geldiği hekimler tarafından bilinir. Ayrıca bağışıklık sistemine de iyi gelir ve midenin çalışmasını düzenleyen, sindirim sistemine oldukça yararlı bir meyvedir. Yapılan araştırmalara göre bazı kanser türlerinde iyileşme süresini hızlandırdığı hastalar üzerinde yapılan çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Ayrıca hekimler kansızlık sorunu çeken hastalarına cennet elmasını tüketmesini önermektedir.

Cennet elmasının düzenli olarak tüketildiği zaman iştahı açtığı, ishali giderdiği, safranın hareketini giderdiği ve mide gastritini önlediği tespit edilmiştir. Ayrıca yüksek tansiyona iyi gelir ve kandaki kolesterol miktarının ayarlanmasında vücuda yardımcı olmaktadır. Bağırsak iltihaplarının giderilmesinde cennet elmasından yararlanılır. Cennet elmasının cildi gençleştirici ve canlandırıcı özelliği de vardır. Beslenme uzmanları yaptıkları araştırmalarda 100 gram cennet elmasının içersinde 14 – 20 gram kadar vitamin olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca 100 gram cennet elmasının 0,7 gram protein ve 0,4 gram yağ içerdiği biliniyor. Bu meyvenin yağ oranının düşük olması, diyetisyenler tarafından da tercih edilmesini sağlamaktadır.

A vitamini ve karbonhidrat bakımından çok zengindir. Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde şifalıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda, günümüzde yaygın olarak görülen kanser hastalıklarından korunmada önemli bir yer tutmaktadır.

Cennet elması yenmeye devam edilirse ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte mide gastritini önlemekte,bağırsak iltihabını iyileştirmektedir. Cennet elmasının yaprakları kaynatılıp saç ve yüz yıkanırsa cilt ve saç güzelleşmektedir. Cennet elmasının yaprakları kaynatılarak elde edilecek su , temizlikte kullanılabilir.

Ayrıca bol miktarda, Protein, karbonhidratlar, selüloz, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, tanen, potasyum, mağnezyum, A, B1, B2, B3, C vitaminleri içermektedir.

Peklik (kabızlık) giderici ve besleyici özelliklere sahiptir.
İshal, iştahsızlık, gastrit, bağırsak iltihaplarının tedavisinde kullanılabilir.
Kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.Cennet elması, Cennet elmasının yararları, Cennet elmasının faydaları, Cennet elmasının yararları hakkında bilgi, Cennet elması nedir,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim