Hakkında Bilgi

Deniz Kaplumbağaları

Deniz Kaplumbağaları
Morfolojik Özellikleri:
Kahverenkli olup, kıyıya yakın sığ sularda yetişen deniz otları ile beslenirler. Vücutlarındaki yağın rengi yedikleri bu otlardan dolayı yeşil olduğundan, yeşil kaplumbağa olarak bilinirler. Otla beslenen tek deniz kaplumbağası türüdür.

Deniz Kaplumbağalarının Genel Özellikleri
Normal şartlarda denizi terk edip karaya çıkmazlar. Ancak dişiler uygun bir yuvalama bölgesi bulduklarında 1-2 saatliğine yumurtalarını bırakmak için genellikle geceleri denizden çıkarlar. Erkekleri ise denizde kalır. Yumurtalar çiftleşmeyi izleyen birkaç gün içinde olgunlaşır. Yumurtlamak için kumlu sahilleri tercih ederler. Masa tenisi topu büyüklüğünde 60-100 kadar yumurta, 40-50 cm derinliğinde açılan çukurlara bırakılır. Kuluçka süresi 45-65 gün arasında değişir. Yavrular gece oluncaya kadar kumun altında beklerler ve daha sonra kumu kazarak yüzeye ulaşırlar, hemen denizdeki doğal ışık yansımalardan yararlanarak, denize yönelirler. Ergenlik yaşının 6-8, çoğunlukla 15-20 arası, doğurganlık döneminin ise 25-30 yıl sürdüğü sanılmaktadır. Dişi kaplumbağalar 2-3 yılda bir yumurtlarlar.

Deniz Kaplumbağası, Deniz Kaplumbağaları, Deniz Kaplumbağaları hakkında bilgi, Deniz Kaplumbağaları ile ilgili bilgi, Deniz Kaplumbağalarının özellikleri, Deniz Kaplumbağası hakkında bilgi, Deniz Kaplumbağası ile ilgili bilgi, Hayvanlar Alemi,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim