Hakkında Bilgi

Emo Nedir

Emo Nedir

EMO: Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) 26 Aralık1954 yılında 672 üye ve 6235 sayılı TMMOB yasası uyarınca kurulmuş olup, 1982 Anayasasının 135. maddesinde tanımlanan kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşudur. Türkiye sınırları içinde meslek ve sanatlarını yürütmeye yasal olarak yetkili mühendis, yüksek mühendis, yüksek mimar, mimarları örgütünde toplayan Türk Mühendis Mimar Odaları Birliği içinde yer alan ve tüzel kişiliğe sahip olan 23 odadan biridir.Emo Nedir
EMO: Emolar farklı duygular hissettikleri için emonun İngilizce ‘emotion (duygu)’ dan geldiği söylenmektedir.Türkiye’de genellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülen bir tür farklılık akımıdır. Ayrıca erkeklerdede görmek mümkündür.

Ergenlik çağındaki kızlar dikkat çekmek için genelde bu tarz yönteme başvururlar. Saçlarını kabartır, dikkat çekici renklere boyatırlar. Ayrıca ailesinden izini koparabilen ‘imoğlar’ vücutlarının herhangi bir yerlerine (kaş,dudak,burun,karın v.b) pirsing (piercing) yaptırırlar. Bunları da severek takarlar. Yürüyüş esnasındanken pirsingleriyle oynarlar. Genelde punk, rock, metal gibi müzik tarzlarını dinlerler. Ayrıca bu emo denen akıma özenen ergenlik çağındaki genç kızlarımızın sayısı epeyce fazladır. Bu kızlar genelde, Messenger adreslerinde emo kelimesini bulundururlar. Tofhita, dofhida, cilekhli jeliphon gibi örneklerine sıkça rastlanmıştır.

Türkçe’yi katletmek adına emoların üzerine yoktur.(Dedim ya özentilik). Bu kızlarla yazışırken, yanınıza emo sözlüğü almalısınız ya da emocadan anlayan bir arkadaşınızı yanınıza almanız gerektir. Zira bu yaratıkların ne tür konuştuklarını çözemeyebilirsiniz. Yazıyı yazarken, Comic Sans fontunu kullanıp, bir küçük bir büyük yazarlar (Çok uğraştırıcı, bayıcı, sıkıcı bir yöntemdir). Ayrıca nicklerinde kalp anlamına gelen <3 (tırnak-üç) karakterlerini çok sıklıkla kullanırlar. Ellerinde fotograf makineleri ile ya da cep telefonları ile genelde üstten fotograf çekerler. Bacaklarını çarpıtırak fotograf çektikleri görülmüştür. Kameraya sinirli, gülen, çılgın, çarpıcı pozlar verenleri görülmüştür. Ayrıca köşelere çekilip ağlarken de poz verirler. Erkek arkadaşlarıyla el ele tutuşarak fotograf çektirenleri görülmüştür.

Fiziksel olarak kız emolarda daha detaya girmek gerekirse;
- Konvers (Converse) ve Vans marka ayakkabıların klasikleşmiş modellerini (bağcıklı, kareli) giyerler.
- Daracık, bacaklarına yapışan kareli, cırtlak renkli, kareli, benekli pantolonlar, mini etekler giyerler.
- Saçlarını 220 V. yemişcesine kabartırlar, boyatırlar. Rengarenk tokalar takarlar.
- Üstlerine hoşlarına ne giderse onu giyerler kısıtlaması yok. (Genelde dar ve açık kıyafetler)
- Yüzlerinde genelde 1.5 kg. makyaj olur (Özellikle ergenlik çağındaki kızlarda görülür. Durumdan duruma değişebilir tabiki).
-Mini eteklerinin altından uzun rengarenk çoraplar giyerler.
Ruhsal, psikolojik durumlarına gelince de
- Çok farklı duygular içerisinde oldukları için ve bu yüzden onlara İngilizce imoşın (emotion) ın kısaltılmışının denildiği söyleniyor.
- Genelde melankolik bir havada oldukları söylenir.
- Aileleriyle sık sık kavga ederler. (Genelde ergenlik çağındaki yaş gruplarında bu madde oldukça fazla yaşandığı için kendilerini emo olarak göstermekten hoşlanırlar).
- Ortam içerisinde olan, kendilerini iyice soyutlamış emolar genelde bağımlıdırlar. Bağımlı pskikolojisi içerisinde olabilirler.
- Sürekli ağlayıp, zırlarlar.

Türkiye’de ki emolar genelde aşağıdaki gibi msn nickleri kulanırlar. İşte emo msn nickleri:

||” wodeFonê Nê demî$ >> aNı ya$a.. xD

Her Gün Daha Chocqq Degişiom anlayana kapak dostum !

babam **zı bosuq olandan haz edmes.. baba bu qes affed ama bunnarın hebsi aynı b*q ..!

yenqeCin kumDa ßırakTıqı izLer: yaLnızLıqın en SeSSiz haLi…

..!Bn öqRenci hayad sınaw k**ıDı

Bunlar sadece birkaç msn nicki tabi ki.

katie_emoSonuç olarak ülkemizdeki emo demeye 18 şahit isteyen kişilikler genelde özentilerdir.

emo, emo nedir, emo ne demek, emo neye denir, emo hakkında, emo ile ilgili bilgiler, emo hakkında bilgi, emo ne demektir, emo anlamı, emo tanımı, emo kimdir, kimlere emo denir, emocular, emonun tarifi, emonun özellikleri, emolar hakkında, emo nasıl giyinir, emo ne dinler, emo ne yapar,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim