Hakkında Bilgi

Eskimoların Evleri Hakkında Bilgi

Ziyaretçi tarafından sorulmuş soru, Cevaplandı.

Eskimoların evleri hakkında bilgi
Kuzey Kutup bölgesinde yaşayan Eskimoların yaşadığı kar kulübeleri yada kar evlerine “igloo” adı verilir. Bu evlere kutup evi de denebilir.

Eskimoların buzdan evleri, minicik olur, ici sicaktir, dişarda her ne kadar buz varsa da. Beyazdir, kir gosterebilir. Küçüktür, toplamasi kolaydir. Kapisi yer seviyesinden asagiya kazilarak yapilir. alltan egilerek girilir.
Sertlesmiş karın bloklar halinde kesilip kubbe benzeri bir geometride birleştirilmesiyle olusturulan kapalı alan. Bu yapının dışarıdaki sıcaklık ne olursa olsun ic sıcaklığı arti dört derecede kalır. Dört derecenin soğuk olduğunu düşünenler için bir not, eskimoların yaşadığı cevrede disarisinin sicakligi uzun kis boyunca eksi yirminin ustune pek cikmaz sik sikda eksi otuz ve kirklari gorur.

Kuzey Kutbu Tundra Kuşağında yaşayan Laponlar, Samoyetler, Tunguzlar ve Eskimolar yazın ren geyiği derisinden yaptıkları çadırlarda yaşarlar.

Eskimolar, Eskimoların evleri, Eskimoların evleri hakkında bilgi, Eskimoların evleri ile ilgili bilgi, Eskimoların evlerinin özellikleri, Eskimo evlerinin özellikleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim