Hakkında Bilgi

Etil alkol nerelerde kullanılır

Etil alkol nerelerde kullanılır
Saman üzerinde çürükçül cıvık mantarlar yetişiyor. Özellikle samanla beslenen bir bakteri türü, bilgim dahilinde değil. Ancak, Zymomonas mobilis türü bakterinin genetik müdahaleye uğratılmış suşlarıyla, çeşitli maddelerden etanol eldesi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Ucuz etil alkol eldesini amaçlayan bu çalışmalarda kullanılan hammaddelerden biri de pirinç samanı. Belki bu bakteriden bahsediyor olabilirsiniz.

Etil alkol, cilt, tıbbi cihazlar ve laboratuar malzemeleri için sık tercih edilen bir dezenfektan kimyasal. Bunun yanında, çeşitli canlıların müze materyali haline getirilmek amacıyla tespit edilmesinde, tespit sıvısı olarak kullanılıyor. Ayrıca alkollü maddelerin üretimi, bitkilerden tentür eldesi, sirke yapımı, vb. çok sayıda endüstriyel kullanım alanları da var.

Hidrokartaonlardaki hidrojeni atomları yerine hidroksil (OH) gruplarına gelmesiyle teşekkül eden organik bileşikler. Bir hidroksil grubu taşıyan alkollere, mono alkol daha fazla hidroksil grubu taşıyanlara polialkol denir.

Alkoller, renksiz ve nötr bileşiklerdir. Molekül ağırlıkları büyüdükçe suda az erirler ve kaynama noktaları da yüksektir. Hidroksil gurubundaki hidrojenin

yerine metallerin gelmesiyle alkol denen tuzlar meydana gelir. Organik ve anorganik asitlerle esterleri meydana getirirler.

Alkolün en büyük kısmı insanlar tarafından ya alkollü içkiler şeklinde veyahut da likörler halinde harcanır.


Etil alkol, Etil alkol nerelerde kullanılır, Etil alkolün kullanım yerleri, Etil alkolün kullanım alanları, Etil alkol nerde kullanılır,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim