Hakkında Bilgi

Farmville Clup

Farmville Komşuluk Clup
Facebookta çığ gibi büyümekte olan Firmville oyununa büyük küçük her yaştan kullanıcılar oynamaktadır. Çok sevimli bir oyun olan Farmville Betonlaşan şehir hayatına sanal çözüm olarak karşımıza çıkıyor, hepimizin içinde bir köy ruhu bulunmakta bunuda burada açığa çıkarmaktayız evet Şehir hayatına alışan bizler için bazı şehirlerde çiftlikler, özel hobi bahçeleri bulunmakta ama bunlarada herkes ulaşamamakta çoğumuzun Şehir hayatı koşturmaları bunlara vakit ayırmamızı engellemekte, işte tam bu arada içimizdeki ruha Farmvillede cevap bulmaktayız. Farmville bu nedendirki bu kadar popüler olmakta ve git gide de büyümektedir.

Konuyu Fazla dağıtmadan bu kadar popüler olan bu oyun için Komşuluk Clup kuralım dedik, Burada Farmville Püf Noktalarını, Farmvillenin Nasıl Oynandığına, bu oyunu oynarken keşfettiklerimizi, sorularımızı, sorunlarımızı Paylaşacağımız bir Paylaşım yeri olmasını düşündük, ayrıca Buradan kendimize komşu ekleme ve komşular bulma işlerinide yapabileceğiz,

Genel Bilgi olması bakımından Farmville Oyunu Hakkında bazı bilgilerle Paylaşımımıza başlayalım Sizden Gelen Bilgilerle Konumuzu sürekli güncelleyerek devam edeceğiz.

Farmville Para kazanmak
Farmville Level Atlama
Farmville Püf Noktaları
Farmville Arkadaş ekleme
Farmville Ağaç ve Hayvanlar
Farmville Sebzeler
Farmville Madalya görevleri
Hayvanları Sabitlemek
Farmville Hızlı Tarla Ekme ve Biçme

Farmville Nasıl Oynanır

Farmville Para kazanmak ve oyun içindeki araçlar: Para kazanmaya başlamak için en başta tarlanızı oluşturmanız lazım. Bunun için en başta Plow Tool seçin ve alanlar oluşturmaya başlayın. Oluşturduğunuz tarlalar kahverengi olacaktır. Bu durumdayken ekmeye başlayabilirsiniz.

Plow tool tarla oluşturmaya yarar. Hemen sağındaki

Delete Tool ise varolan eşyaları ya da tarlaları silmeye yarar.

Plant/harvest tool ise ekip biçmek içindir.

Plant tohum ekmek ve de harvest toplamak anlamına gelir. Ekime hazır tarlanız yoksa bu araç ile tarlanızı yenilersiniz. Sonra hazır olan tarlayı bu araçla tıklarsanız, tohum satın alma ekranı yani market çıkacaktır. Buradan en uygun tohumu alıp ekeceksiniz. Tohum çeşitine göre 4 saat, 12 saat 1 gün bekleyecek ve o süre sonunda olgunlaşan meyve ve sebzeleri toplayacaksınız. Bu sayede para kazanacaksınız.

Oyun içindeki araçlar ve özellikler: Yukarıda yazdıklarım dışında market butonuna basarsanız çeşitli ağaçlar satın alabilir, dekorasyon ürünleri satın alabilirsiniz.

Seeds= Tohum,
Trees=Ağaç,
Animals= Hayvanlar,
Buildings=Binalar,
Decoration=Dekor,
Expand= ise genişleme anlamına gelmektedir.

Buradan alacağınız ağaçlar da size para kazandırabilir. Hayvanlar da aynı şekilde. Binalar ve dekorlarla para kazanamazsınız. Sadece XP yani tecrübe puanı kazanırsınız. Expand ile de tarlanızın boyutunu büyüterek daha çok para kazanabilirsiniz.

Bunun dışında oyun içinde gelen görevleri ACCEPT butonu ile kabul edebilirsiniz. Böylece diğer tarlalara yardıma gidersiniz. Birazcık para ve XP kazanırsınız.

Expand ile de tarlanızın boyutunu büyüterek daha çok para kazanabilirsiniz.Bunun dışında oyun içinde gelen görevleri ACCEPT butonu ile kabul edebilirsiniz. Böylece diğer tarlalara yardıma gidersiniz. Birazcık para ve XP kazanırsınız.

Farmville Level Atlama= Farmvillede Level Atlama oynadığınız bölümün yanındaki rakamların üzerine geldiğinizde diğer bölüme geçmeniz için ne kadar puana ihtiyacınız vardır yani xp ye burda dikkat edeceğiniz nasıl çok xp alınır mesela tarla yapmak size 1 xp kazandırır ve bazı ektikleriniz mesela kırmızı biber 2 xp kazandırır şimdi o zaman ne kadar çok tarla yaparsak o kadar çok xp kazanırız bunun içinde böğürtlen ekmenizde fayda var 2 saatte hasat toplarsınız yani 2 saatte bir tarla yaparsınız ve xp leriniz hızlı yükselir ve hızlı level atlarsınız.

Farmville Püf Noktaları
Farmville Arkadaş ekleme: Bu Oyun Facebook kullanıcıları arasında hızla yaygınlaşmaktadır bunun nedenide oyunun püf noktalarıyla ilgili, şimdi bakalım bu oyun neden hızla yaygınlaşıyor, oyunun zevkli olmasını bir kenara bırakacak olursak 1. nedeni oyunun içerisinde arkadaşlarını davet etme diye bir yer var peki arkadaşını davet edince ne oluyor? bunun birçok faydası var gün içerisinde davet ettiğin kişinin tarlasını ziyaret ettiğinde 20 altın ve 5 xp kazanırsın hem maddi kazanç elde edersin hemde xp toplayarak levet atlamada (bölüm geçmede) faydası olur, eee bu kadarcık tarlayla ne kadar ekip biçeceksin bir yere kadar değilmi işte burdada yine arkadaş eklemenin faydasını görüyorsun, 8 arkadaş eklediğinde 10.000 altın karşılığında tarlan 12x12 den 14x14 e büyüyor daha çok ekme ve daha çok kazanma şansı senin için sonra 10 kişiye çıkardığında arkadaş sayısını her dolaştığın arkadaşta hem altın hem xp hemde kazan ve tarlanıda 16x16 ya büyüt eee işin içine hırta girdimmi işte bu oyun bu nedenle çok ama çok hızlı yaygınlaştı.

Farmville Ağaç ve Hayvanlar: Şimdi Marketten Ağaç ve Hayvan ekleyerek bunlardan 1 -2 3 günde verim almanız mümkün 1 kere para ödeyeceksiniz ve size düzenli olarak gelir getirecek ama siz bunlara para harcamak istemiyorsunuz para harcamadanda bunlara sahip olmanız mümkün biraz yardımlaşma ile bunu çözebiliriz, Burda freegifts seçeneğini kullanacağız buradan oyundaki puanlarınıza göre kilitleri açılmış olan ağaç hayvan dekarayon ürünlerinden listenizde bulunan kişilere hediye edebilirsiniz onlarda size ederek para harcamadan gelir elde edebilirsiz vede çifliğiniz için dekarasyonlar yapabilirsiniz.

Farmville Sebzeler: Sebzelerdeki püf noktalarına baktığımızda burada bize uygun saatleri seçerek ektiğimiz sebzeleri çürütmemeye özen gösteriniz, ayrıca kısa sürede ürün veren çilek, böğürtlen, bal kabağı gibi ürünlerden ekmenizde size hızlı para ve xp kazandıracaktır, akşam yatarken ise genelde 12 saatlik ürünlerden ekmeniz tarlanızın sürekli çalışmasına ve size kazandırmasına fayda sağlar.

Farmville Madalya görevleri nasıl yapılıyor,

Aynı görev için 4 aşama ve madalya mevcut.Mavi madalya alınca o görev bitiyor. Her madalya alışında XP ve coins kazanıyorsun.

1. Arkadaş Ekleme Görevi (Kişi ekleme 8 de ve 10 da tarla büyür.sonrası açık değil ama yinede çok kişi eklemek lazım)
2. Arkadaş Tarlasına Yardım Görevi (ekrana gelen arkadaşlara yardım etme sayımız)
3. Para Kazanma Görevi (biriktirdiğimiz para)
4. Para Harcama Görevi (marketteki harcama tutarımız)
5. Tarla Hasat Görevi (Toplamdaki tarla hasadı)
6. Ağaç Hasat Görevi (Toplamdaki ağaç hasadı)
7. Hayvan Hasat Görevi (Toplamdaki hayvan hasadı ile ilgili)
8. Bina alma Görevi (Ana binalardan alıp ilgili sayıya ulaşmaya çalışıyoruz)
9. Dekorasyon Malzemesi Alma Görevi (çitler,yayık,havuz v.b alıp ilgili sayıya ulaşmak)
10. Hayan Yardım Görevi (Arkadaşlarının ana sayfasında görürsen Adopt Yapıp kazanabiliyorsun)
11. Tarla Resim Çekme Görevi (Değişik arkadaşlarının tarlalarının resmini çekmek)
12. Değişik Ürünler Hasat Etme Görevi (17 değişik ürünü ekip hasadını yapmak)
13. Değişik Ağaçlar Hasat Etme Görevi (15 değişik ağacı ekip hasadını yapmak)
14. Değişik Hayvanlar Hasat Etme Görevi (8 değişik hayvanı tarlaya koyup hasadını yapmak)
15. Hediye Kutusu Görevi (Gelen hediyeleri saklayıp belirli sayıya ulaşınca madalya verir.)

Hayvanları Sabitlemek
Farmville de Hayvanların hareket etmemesini sağlamak için hayvanın üstüne gelip sağ tıklayıp stay e tıklamanız gerekmekte stey yapyığınızda Hayvanlarınız hareket etmeyecektir.. Bir Başka Deyişle Hayvanın üstüne sağ tıkladığınızda Stay yazısını görmemeniz gerekmekte Allow Walk yazısı görünmesi gerekiyor.

Farmvillede şimdilerde herkes şunları merak etmektedir: (Sizden Gelen yorumlara göre listemiz çoğalacaktır)
Farmville Şifre, Farmville Hile, Farmville Hızlı Para Kazanma, Farmville Hızlı Level Atlama, Farmville Para Hilesi, Farmville Altın Hilesi, Farmville Komşu Ekleme, Farmville Komşu Nasıl Eklenir,

Farmville Ağaç Hilesi, Farmville Altın Hilesi, Farmville Ev Hilesi, Farmville Hakkında, Farmville Hızlı Level Atlama, Farmville Nasıl Oynanır, Farmville Nedir, Farmville Para Hilesi, Farmville Para Kazanma, Farmville Oyun Hilesi, Farmville Oyun Hileleri, Farmville Püf Noktaları, Farmville Yardım, Farm Wille, Farmville Puan Kazanma, Farmville Xp Kazanma, Farmville Tarla Büyütme, Farmville Görevler, Hayvanları Sabitlemek için, Farmville Hayvanlar Haraket ediyor, Farmville Sebzeleri, Farmville Komşu Ekleme, Arkadaş Ekleme, farmville facebook, farmville hile programı indir
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim