Hakkında Bilgi

Farmville Neden Yasaklandı

Farmville'de yasaklı listede
Facebook'ın en popüler oyunlarından Farmville'e erişim engellendi. Farmville'nin hangi nedenler erişime kapandığı ile hakkında bilgi verilmiyor.Bu sabah siteye girmek isteyen kullanıcılar oyuna erişim sağlayamadılar.Oyuncuların koyun, inek güttüğü, çiftlik idare ettiği bu oyunun ya da yayınlandığı site olan zynga.com'un neden sakıncalı bulunduğuna dair bir bilgi verilmiyor.Facebook hesabını açıp oyunu oynamaya çalışan oyuncular şu uyarıyla karşılaşıyorlar: "5651 sayılı yasa uyarınca katalog suçlar kapsamında yapılan teknik inceleme ve hukuksal değerlendirme sonucunda; bu internet sitesi (zynga.com) hakkında Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın 02/10/2009 tarih ve 421.02.02.2009-272446 nolu kararı gereğince İDARİ TEDBİR uygulanmaktadır.(After technical analysis and legal evaluation based on the catalog crimes of the Law no 5651, Administrative measure has been taken for this website (zynga.com) according to decision no 421.02.02.2009-272446 dated 02/10/2009 of "Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı") http://www.tib.gov.tr | http://www.ihbarweb.org.tr"

Engellemenin aynı firmaya ait Texas Hold'em Poker oyununa uygulanan erişim yasağından etkilenmiş olması mümkün. Zira firmanın sitesi engellendiğinde, işlettiği tüm oyunlar da bundan etkilenebiliyor.

Sanal alemde Farmville yasağına ilk tepkiler her zamanki gibi Ekşi Sözlük'ten geldi.

İşte sözlükteki girişlerden seçmeler...

- tonlarca meyve sebzenin çürümesine sebep olacaktır. yazık günah.

-(bkz: yakarım bu gezegeni) - hükümet düşürür.

- farmville katliamı.

-bir takım kullanıcıların çiftliklerine hint keneviri ektiğinin tespit edilmesi ile, uyuşturucu kullanımı ve ticareti kapsamında engellenmiştir. çiftliklerde yapılan aramalarda eroin ve kokaine de rastlanmıştır. türk polisi araştırmayı sürdürmektedir.

-iç mihrakların işidir. ülke gençlerinin tarım yapıp kendi kendine yeten ülke olmamızı engellemek istiyorlar.

-cem garipoğlu'nun 194 günlük firarı sırasında bu çiftliklerden birinde saklandığı yönünde şüphe uyanmıştır. delil karartmayı engellemek için, kovuşturma bitene kadar ihtiyadi tedbir kararı kapsamında farmville'e erişim engellenmiştir.

- sabah sabah beni acı bir tebessüme gark edip, gelecek hakkında büyük endişeler duymamı sağlamıştır.

-imf başkanına atılan ayakkabıdan hemen sonra olması manidardır. küresel agalar alırız tarlalarınızı elinizden demek istiyor.

-- başbakanım mahsülümüz tarlada kaldı çürüyor - ananı da al git - tarlaya ektim soğan - lan ?! - hep mi güzel oluyor senin anandan doğan -bir cumartesi sabahında bünyede soğuk duş etkisi yaratan olay. tamam her şeyi kapattınız anladık da, zavallı farmville'in ne suçu vardı? işte bu yüzden çiftçi her zaman mağdurdur bu ülkede..

-"esegin kulagina su kacirmak" dedikleri gibi bir "giri$im".* -toprak mahsulleri ofisi duruma acilen el koymalidir.

sanalda olsa ciftci ciftcidir.

hani kara gun dostuydunuz? -siz yokken hayvanlarınız aleni seks yapıyormuş, komuşlarınız bunu hiç sansürsüz izliyormuş.. bi bakıyorsunuz hayvanlara bir tane eklenmiş, bi bakıyosunuz bi tane eksilmiş! devlet buna bişey yapması lazımdı. size de yaranılmıyor arkadaş. ahlak namus sıfır! -5651 sayili kanunun ne (...) oldugunu oldugunu merak ettiren engellemedir. allah askina hukukçu arkadaslar bir el atsinlar da nasil bi bahane oldugunu bilelim bari.

- ülkede bazı işlerin çığırından çıktığının göstergesi olmaya aday; tepkisiz insanlar topluluğu olduğumuzdan son da olmayacak fermanların son halkası.

-son derece haksız bir gerekçeyle engellenmiş. memlekette tarım yerlerde sürünüyor. sertifikalı ya da sertifikasız şu oyundan özenip de üç beş kişi bir kaç karış yere iki domates ekse ekonomi çökecek sanki. çökmez korkmayın teğet geçer.

hayır italyan çiftçiler itiraz etse anlayacağım. artık herşeyi ithal ediyoruz biz. elmalar arjantinden, muzlar muz cumhuriyetlerinden arpa buğday başka bir yerlerden ithal ediliyor. tohumlarını israilden alıyorsun. bir de herşeyin kabahatlisi şurda üç gündür oynadığımız sanal tarla oyunu öyle mi? çiftçiye ananı da al git diyen farmville miydi? -kadın çiftçilerin uygunsuz kıyafetleri yüzündendir. gençlerin ahlakını bozan bu durum aynı zamanda erkekleri cinsel tahrik unsuru oluşturmaktadır. aynı zamanda tavukları rotate yaparsanız alenen götü gözükmektedir. bu da büyük bir tahrik unsuru oluşturmakta. türk aile yapısı ve toplum ahlakına ayrıkı bu unsurlar sebebiyle çiftliklere erişim engellenmiştir.

-youtube, myspace, last fm derken insanlar yeterince tepki vermeyince durmaksizin devam eden engelleme silsilesinin son halkasi.

Kaynak: Milliyet
Farmville Neden Yasaklandı, Farmville Niçin Yasaklandı, Farmvillenin Yasaklanması, Farmville Ne Zaman Açılacak, zynga neden yasaklandı,
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim