Hakkında Bilgi

Flor Nedir

Flor Minerali Nedir Faydaları Nelerdir
Flor Minerali Florun Faydaları ve Görevleri: Diş ve kemik sağlığı için çok önemlidir. Diş çürümelerini önler. Kemikleri güçlendirerek kemik erimesi ve kırılmalarını engeller.

Flor Eksikliği: Yetersizliği, dişleri zayıflatır ve diş çürümesini hızlandırır. Kemiklerin zayıflamasına ve kemik erimesine yol açar. Özellikler bebeklerde ve çocuklarda flor eksikliği önlenmelidir. Bunun için gerekiyorsa, aşırıya kaçmamak şartıyla, flor takviyesi yapılabilir. Ayrıca, içme sularına flor katılarak flor eksikliği önlenmeye çalışılır.

Flor Fazlalığı ve Florun Zararları: Dişlerde sararmaya ve diş minesinin tahrip olmasına neden olur. Ayrıca, kemiklerde ve eklemlerde de normal dışı gelişimler ortaya çıkabilir. İçme suyuna flor katılarak, flor eksikliği önlenmeye çalışılır. Ayrıca, pek çok diş macununa da eklenmektedir.

Flor içeren besinler nelerdir? Başlıca flor kaynakları çay ve deniz balıkları, özellikle de somon balığıdır. Flor içeren besinler çok sınırlı olduğu için florlu su tüketmeye özen göstermek ve çayı, florlu suyla hazırlamak flor eksikliği ile başa çıkmak açısından daha faydalı olur.

Günlük Flor İhtiyacı: Bebeklerde ve Çocuklarda günlük 1 - 2 mg almak yeterli olmakla birlikte, yetişkinlerde günlük flor ihtiyacı 2 - 3 mg kadardır.

Flor, Flor Nedir, Flor Minerali, Florün Zararları, Florün Yararları, Florün Faydaları, Flor Eksikliği Nedir, Flor Ne Demek, Flor Hakkında
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim