Hakkında Bilgi

Akyarlar

Akyarlar - Bodrum
Antik adı Arhialla olan Akyarlar, Bodrum merkeze 20 km. uzaklıktadır. Akyarlar koyu, Akyarlar burnu ile onun 1,5 km doğusundaki Koca Burun arasında uzanır. Akyarlar eskiden bir balıkçı ve süngerci köyüydü. Şimdi diğer Bodrum koylarına nazaran bakir kalmış ancak gelişmekte olan turizm merkezlerinden biridir.

Bodrumdan çıkıp Turgutreis yönüne 9 km gittikten sonra Gürece köyünden kestirme yola sapabilir 11 km sonra eşsiz denizi ile Akyarlara varabilirsiniz.

Akyarlar köyü, doğusunda Bağla koyundan başlar batısında Fener burnuna kadar uzanır. Belli başlı koyları sırasıyla Bağla, Aspat, Karaincir, Akyarlar (Köy içi), Akçabük, Meteor ve Kemer`dir. Söz konusu koyların dışında irili ufaklı birçok bakir koya sahiptir.

Yarımadanın en güney ucunda yer alan Akyarlar, Bodrum'a 22 km uzaklıktadır. Istanköy'den 3 deniz mili uzaklığında olan Akyarlar’dan iyi havalarda Istanköy evleri görülür.

Önceleri bir süngerci ve balıkçı köyü olan Akyarlar, günümüzde birçok deniz sporlarının yapılmasına olanak sağlayan önemli bir tatil beldesi olma yolunda. Akyarlar ılık deniz suyu, kumsalı ve yemyeşil doğası ile birçok tatilciyi cezbedir. Özellikle rüzgar sörfü için uygun bir yer.

İlkbaharda Akyarları çevreleyen yamaçlarda birçok dağ çiçeği ve nane bulabilirsiniz. Akyarlari ziyaret ederken, yürüme mesafesinde olan ve eski bir Leleg yerleşmesi olan antik Termera kentinin yer aldığı küçük koyu da ziyaret etmeyi unutmayın.

Akyarlar
Akyarlar ligt ongeveer 4 km van Turgutreis en al rijdend langs de kust passeert men eerst de vuurtoren van Turgutreis. De vuurtoren met de naam Fener is gebouwd door de Fransen in 1931. Het gebied onder de vuurtoren is een zandstrand genaamd Kum Hamami (het zandbad). Het visrestaurant met uitzicht op het Griekse eiland Kos heet Fener restaurant. Daarachter beneden aan de kust ligt het Fener Surf Center.

Komende vanuit Bodrum, ligt Akyarlar ongeveer 22 km van het centrum van Bodrum. De baai van Akyarlar strekt zich uit tussen Akyarlar en het Koca punt, anderhalve kilometer naar het oosten. Akyarlar is het oostelijke eind van het schiereiland, waar plakken witte rotsen ravijnen vormen. Dit punt ligt het dichtst bij het Griekse eiland Kos. Akyarlar ligt maar 5 kilometer van Kos. Akyarlar dorp is gelegen aan de oostelijke kant van de kust in de baai. Het was vroeger een dorp van vissers en sponsduikers. Nu is het een populair vakantie resort. Als u bij het water komt liggen de huizen van de vissers rechts en de restaurants in het centrum en aan het strand links, in de vorm van een halve maan. Akyarlar is ook een populaire windsurf resorts bij experts. De sterke winden die vanaf de heuvels komen, blazen meestal vanaf het land naar de zee. Mensen die Akyarlar te druk vinden gaan naar het strand van Karaincer, dit dorp ligt iets verderop, en heeft ook een mooi zandstrand.

Op de uitloper van de baai is de afgelopen jaren een schitterend resort gebouwd met de exoische naam Kefaluka, waarvan ik een video op YouTube vond die een goede indruk geeft van één van de duurste resorts op het schiereiland van Bodrum.

Muğla, Bodrum, Bodrumda Gezilecek Yerler, Bodrum Gezilecek Yerler, Bodrumda Nerelerde Gezilir, Bodrum Gezilecek Yerleri, Bodruma Yakın Yerler, Bodrum Gezilecek Koylar, Bodrum Gezilecek Tarihi Yerler, Bodrum Gezilecek Mekanlar, Bodrumda Gezilecek Yer, Akyarlar, Akyarlar Hakkında Bilgi, Akyarlar Bodrum, Akyarlar Nerede,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim