Hakkında Bilgi

İçmeler

İçmeler - Marmaris
Tertemiz denizi ve muhteşem güzellikteki koyu ile deniz sporları ile uğraşanların tercih yeridir.Turistik tesisleri, plajı ve eğlence yerleri ile sayılı turistik beldelerimizden biri olmasının yanında hazım sistemine iyi gelen içme suyu ile de dikkat çekmektedir.

Marmaris körfezinin batı ucundaki eşsiz koyda yeralan belde elit bir tatil için vazgeçilmez turizm merkezidir. Sırtını dağlardan inen çam ormanlarına yaslamış olan İÇMELER adını çok sayıdaki su kaynağından alır. Suyunun en önemli özelliği sindirim sitemine iyi gelmesidir. Oldukça düzenli ve çekici sahil şeridi, tüm koy boyunca uzanan plajı, nezih konaklama tesisleri, restaurant, bar, eğlence ve alışveriş merkeziyle dikkat çeker.

Modern ve geleneksel yapının buluştuğu koyda eski yerleşim, sahil şeridinin hemen arkasında KÖYİÇİ (İçmeler Köyü) denen yerde tüm otantikliğiyle siz misafirlerini bekler. Köyiçinden devam edilirse, yürüyüş mesafesinde karşınıza çıkacak kanyon sizi başka bir dünyaya sürükler. Dağların buluştuğu yere gömülmüş kanyonu ve çevresini gezmek, doğa tutkunları için ayrı bir macera olacaktır.

Botanik bahçe şeklinde düzenlenmiş İçmeler Parkı, belde girişinde hemen dikkati çeker. Ziyaretçilerine bar-restaurant ve kafeterya hizmetide verecek şekilde düzenlenmiş park, otelinize bir adımlık mesafede doğayı tekrar tekrar ayağınıza serer.

Yazın yapılan canlı müzik parkı, eminiz gündüz olduğu kadar gecelerinizin de
değişmez durağı haline getirecektir.

Parkın hemen arkasında yer alan SANAT SOKAĞI İçmeler'de yaşama bakışın en güzel örneklerinden biridir. Sokakta geleneksel el sanatlarından Marmaris'li resamların resimlerine kadar pek çok sergi görülebilir. Botanik parkını geçer geçmez kurulan su parkı özellikle çocukların akınına uğrayan eğlence merkezlerinden biridir.

İçmeleri ortasından bölen dere ıslah edilmiş haliyle beldeye ayrı bir canlılık kazandırır. Dere boyunca dolaşırken iki yakasını süsleyen hediyelik eşya ve elişi sergilerinden alışveriş yapmanın keyfini yaşamak gerekir.

İçmeler
İçmeler, Marmaris'in en popüler yeri. Özellikle konaklama ve plaj imkanı sayesinde Marmaris'e en yakın ve tercih edilen yerleşim birimi. Marmaris ve İçmeler ayrılmaz birer parça gibidir. İçmeler'in Marmaris'e uzaklığı 8 kilometre ve gün boyu gece de dahil olmak üzere minibüs seferleri yapılmakta.

İçmeler'de çok fazla sayıda lüks otel, resort ve pansiyon bulunmakta. Marmaris turizminde başı çekmekte. Koy ve plajı da son derece uygun ve güzel olduğundan İçmeler'de konaklamayanların bile denize girmek için buraya geldikleri bir yer haline gelmiş durumda. Yerli ve yabancı turistler denize girmek için büyük oranda İçmeleri tercih ediyor.

Doğa ve deniz muhteşem. Karşıda adacıkları, çevrede ormanlarla kaplı yüksek tepeleri ile tatilcilere güzel bir dinlence keyfi sunmakta.

Sahil boyunca pek çok cafe ve restoran bulunmakta. Ayrıca çok sayıda büyük alışveriş mağazaları da dikkati çekiyor. Mücevher, deri ve giyim mağazalarını hemen hemen yol boyunca sıklıkla görmek mümkün.

İçmeler'de kanallardan denize akan tatlı su, bölgeye ayrı bir hava katmakta.

İçmeler'e gelen ziyaretçiler genellikle gün boyu deniz ve plaj keyfi sürerek günü geçirirler. İhtiyaç duyulan her şey bölgede olduğundan dolayı başka bir yere gitme ihtiyacı hissedilmez.

Su sporları da aynı zamanda popüler. Deniz paraşütü, muz, kano gibi sporları yapmak üzere hizmet verilmekte.

İçmeler'de aynı zamanda çevre koylara düzenlenen tekne turları da katılabilirsiniz. Dalyan ve İztuzu plajına düzenlenen günübirlik tekneler aynı zamanda İçmeler bölgesinde de bulunmakta.

İçmeler'de Marmaris'te olduğu kadar çok fazla sayıda disko ve kulüp yok. Genellikle 5 yıldızlı otelleri kendi aktiviteleri ve animasyonları ile İçmeler yolu üzerinde pek çok cafe-bar türü sakin mekanlar var. Hemen hemen her otel ve pansiyon kendi animasyon ve gecelerini düzenlemekte.
43

Marmaris, İçmeler, İçmeler Hakkında Bilgi, İçmeler Nerede, İçmeler Nerde, Marmaris İçmeler, Marmaris Gezilecek Yerler, Marmariste Gezilecek Yerler, İçmeler Marmaris,
Farmasi Katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim