Hakkında Bilgi

Kızılcıhamam Soğuksu

Kızılcıhamam Soğuksu Milli Parkı
Yeri: Ankara ili Kızılcahamam ilçesi
Ulaşım: Ankara iline 78 km. uzaklıktaki kaplıcaları ile ünlü Kızılcahamam ilçesine 2 km. mesafede bulunan Milli Park'a Ankara-İstanbul karayolu ile ulaşılmaktadır.

Özelliği: İç Anadolu stebinde kuzey Anadolu'nun gür ve ormanlık bölgelerine geçiş kuşağında yer alan saha, iki ana vadiye açılan pek çok yan dere ve vadiler arası düzlüklerden meydana gelen jeomorfolojik bir yapıya sahiptir. Andezit, bazalt, tüf ve anglomeralar jeolojik yapının ana kayaçlarıdır.

Bu arazi yapısı üzerinde,tabii görünüşünü koruyan karaçam,sarıçam,meşe ve kavak ağaçlarından oluşan ve alt flora türleriyle zenginleşmiş bir orman dokusu bulunmaktadır. Yaban domuzu, ayı, kurt, tilki, geyik, sansar ve akbabalar sık görülebilen yaban hayvanlarıdır.

Görülebilecek Yerler: Park sahasında manzara günün her saatinde çok çeşitli ve değişik güzelliktedir. Milli Park haricinde, Milli Park'a bağlı pırnak, keklik ve sülün üretme istasyonu bulunmaktadır. Üretme istasyonunda kınalı keklik,çil keklik, şahin, sülün, bıldırcın ve güvercin bulunmaktadır.

Mevcut Hizmetler ve Konaklama: Park; yürüyüş, dağcılık ve piknik yapmak için uygundur. Milli Park dahilinde idare binası, misafirhane, gazino, memba suyu işletmesi, büfe, müze, açık hava tiyatrosu ve turistik otel mevcuttur. Çadır ve karavanla konaklama mümkün olduğu gibi bungalowlarda da kalınabilir.
Kızılcıhamam, Kızılcıhamam Soğuksu, Kızılcıhamam Soğuksu Milli Parkı, Kızılcıhamam Soğuksu Hakkında Bilgi, Ankarada Gezilecek Yerler, Ankarada Nerelerde Gezilir, Ankaranın Gezielecek Yerleri, Kızılcahamam soğuksu milli parkı nasıl gidilir, Kızılcahamam soğuksu piknik yerleri
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim