Hakkında Bilgi

Marmaris Cennet Adası

Marmaris Cennet Adası
Cennet Adası Marmaris Koyu girişinde yer alır. Aslında bir yarım ada olan Cennet Adası turistlerin ve tatilcilerin gözde mekanlarından biridir. Tekne turlarının uğrak yerlerinden olan adaya ulaşım çok kolaydır. Hava alanına yakın olması ve karadan da gidilebilmesi seçenekleri artırmaktadır. Marmaris çevresindeki gezintide Cennet Adası’na uğramayan tekne yok gibidir. İstenirse karadan yürüyerek de gidilebilir. Yalancı Boğaz’dan geçerek yapılacak yürüyüş esnasında yeşilin, mavinin kısacası olağan üstü güzelliğin tüm lezzetini tatmak mümkündür.

Cennet Adası, etrafındaki çok sayıda otel ve kafelerle, dinlenmek ve hayatın tadına varabilmek için de eşsiz bir mekandır. Düzenli ve bakımlı yerleşim yeriyle, masmavi ve cam gibi berrak deniziyle, stres ve gürültüden uzak huzur dolu bir köşe arayanlar için burası mükemmel bir adrestir.

Cennet Adası içerisinde bulunan golf sahaları, otuz kadar otelin sunduğu diğer güzellikler adayı bir cazibe merkezi haline getirmektedir. Yerli ve yabancı ziyaretçilerin memnun kaldığı adada eski kalıntılar ve dini ayinlerin yapıldığı tapınaklar da dikkat çekmektedir. Burada bulunan bu zenginlik Marmaris’in ruhuna uygun çok kültürlü yapıyı temsil etmektedir. Bu özelikleriyle de bir kültür turizmine zemin hazırladığı söylenebilir.

Cennet Adası içinde çeşitli aktiviteler mümkündür. Yat turizmi, deniz turizmi, doğa turizmi gibi isimlendirme farklılıklarına rağmen Marmaris’te tüm bunlar yapılabilmektedir. Bu özelikleriyle de bölge benzerlerinden ayrılmaktadır. Burada bulunan aktiviteler arasında surf ve benzer sporlar da sayılmaktadır.

Cennet Adası Konaklama ve Ulaşım
Cennet Adası’na ulaşmak için yalancı Boğaz’dan geçmek gerekmektedir. Marmaris merkezden buraya kadar mesafe yaklaşık 9 kilometredir. Yalancı Boğaz’dan sonra Cennet Adası’na yürüyerek ulaşmak mümkündür. Burada bulunan çok sayıda otel ve restaurant da bölge turizmine katkı sağlamaktadır. Bu oteller içinde pek uygun fiyatlı otel olmasa da kaliteli konaklama isteyenler için daima tercih edilebilir yerler arasında burası da bulunmaktadır. Bu yüzden buradaki otellerde yerli ve yabancı misafir sayısı her sezon rekor seviyelere ulaşmaktadır. Bunlardan bazıları kış döneminde de faaliyet yürütmektedir. Ortalama fiyatları 100 TL’den başlayan bu oteller, göreceli olarak diğer konaklama seçeneklerinden pahalıdır.Marmaris Cennet Adası, Marmaris Cennet Adası Nerede, Marmaris Cennet Adası Ulaşım, Marmaris Cennet Adası Hakkında Bilgi, Marmaris Gezilecek Yerler,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim