Hakkında Bilgi

Marmaris Çiftlik Koyu

Marmaris Çiftlik Koyu Hakkında Bilgi
Marmaris Çiftlik Koyu Çiftlik Koyu sadece muhteşem doğası ve denizi ile değil tarihi mekânlarıyla da ün yapmış bir yerdir. doğa ve deniz turizmi sevenler için vazgeçilmez mekanlardan biridir. Mavi ve yeşilin muhteşem buluşmasını yaşamak için dünyada daha başka böyle koy bulunması oldukça zor olacaktır. Çiftlik Koyu gezilecek yerler açısından da bir hayli alternatif barındırmaktadır. Koyun hemen yanında Gerbekilise Koyu ismini taşıyan muhteşem koya bir uğramalı ve buradaki tarihi kalıntıları mutlaka ziyaret etmelisiniz. Çiftlik Koyu’nda bir diğer ziyaret edilecek mekân ise özel mülkiyete ait bir ada. Oranın manzarasını da mutlaka görmeden gelmemelisiniz. Ancak adaya gitmeden sahibinden izin almayı da unutmayın. Çiftlik Koyunun meşur bir diğer aktivitesi de leziz balık sofraları kuran restaurantlardır. Bu restaurantlarda balık yemenin keyfine varmak oldukça kolay oluyor. Kısacası, Çiftlik Koyu tam sakin ve hem fiziki hem de mental anlamda dinlendirici bir tatil arayanların vazgeçilmezi haline gelecek bir mekândır. Koyun güzelliğini görmek, yerel ve tarihi dokusunu yaşamak, muhteşem balıklarından tatmak isteyenler yaz aylarındaki burada tatil yapabilirler.

Çiftlik Koyu gezilecek yerler açısından da önemli noktalar barındırmaktadır. Doğa, tarih ve kültür mekanları arasında sayılan Marmaris’in bu eşsiz koyu ve civarı her gezginin hayal ettiği olanaklar sunmaktadır. Bu yüzden başta Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın pek çok yerinden insanlar buraya yakın yerleşim yerlerine kalıcı olarak taşınmaktadır. Bu da bölgenin uluslararası bir yapıda olmasını sağlarken önemli bir kültür turizmi merkezi olarak yaşamasını da sağlamaktadır. Kuşkusuz Marmaris’te bu koy ve civarındaki yerleşim yerleriyle benzer karakter taşıyan yerler bulmak mümkündür. Ancak burası çok daha farklıdır.

Çiftlik Koyu’na Ulaşım
Çiftlik Koyu Marmaris İçmeler üstünden Bozburun yolu takip edilerek ulaşılacak bir mevkidedir. Sözü edilen yoldan yaklaşık 29-30 km yol aldığınızda varacağınız Bakırköy’de bulunmaktadır. Bakırköy’e vardıktan sonra ise koya varmanız sadece 10 dakikanızı alacaktır. Üstelik Türkiye’nin her yerinden koya ulaşım da mevcut. Yapmanız gereken Dalaman, Bodrum veya Antalya Hava alanına varan bir uçak bileti almak. Sonra da sözü edilen hava alanlarından araç kiralayarak veya otobüs ile koya ulaşabilirsiniz. Üstelik kiralık araç fiyatları da oldukça uygundur. Çiftlik Koyu’na otobüsle ulaşmak istiyorsanız yine Antalya veya Bodrum üzerinden aktarma yapmanız mümkündür.

Çiftlik Koyu Konaklama
Çiftlik Koyu oldukça bakir olan doğası ve el değmemişliğiyle ünlü olsa da elbette ki dokuyu bozmayan butik otel tarzı oteller mevcuttur. Bu butik otellerin en güzel yanı da bazılarını yöre halkının işletiyor olamasıdır. Kısacası, Çiftlik Koyu’nda organik bir tatil geçirebilirsiniz. Ayrıca, konaklama fiyatları da oldukça uygun, bütçenizi yormayacak cinstendir. Eğer macerayı seven bir yapınız varsa aslında muhteşem manzara eşliğinde kamp kurabilirsiniz. Öyle bir yerde gökyüzünün çatısı altında olmak kesinlikle şehrin karmaşasından sizi bir nebze olsun uzaklaştırmaya yetecektir.Marmaris Çiftlik Koyu, Marmaris Çiftlik Koyu Nerede, Marmaris Çiftlik Koyu Nasıl Gidilir, Marmaris Çiftlik Koyu Hakkında Bilgi, Marmaris Gezilecek Yerler,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim