Hakkında Bilgi

Marmaris Hisarönü

Marmaris Hisarönü Hakkında Bilgi
Hisarönü akılda canlanabilecek en muhteşem köylerden biridir. Yakın mesafede önemli tarihi merkezler bulunmaktadır. Köyden yürüyüş mesafesindeki plajda doğa turizminin tadı çıkarılabilmektedir. Yemyeşil ağaçlar arasında inşa edilmiş küçük ve taş evlerde sayısız yerli ve yabancı insan yaşamakta, misafirperver halkıyla keyifli bir tati yaşatmaktadır. Diğer yandan burası sadece turizm faaliyetleriyle değil aynı zamanda Anadolu’da yaşanabilecek en güzel ve en özel yerlerinden biri olarak da adını duyurmuştur. Hisarönü tatili sırasında buradaki doğal güzelliklerden sonuna kadar yararlanmak için önce doğa yürüyüşü yapılmalıdır. Yeşil alanlardan geçerek doğanın tadına varacağınız bir yürüyüş büyük keyif verecektir. Bir başka gün de körfez ve plaj ziyaret edilmelidir.

Hisarönü
Köy, adını yakınlarda bulunan bir kaleden almaktadır. Orta Çağ döneminden kalma bu kale Bybassos antik kenti sınırları içinde yer almaktadır. Ayrıca burada Hemithea adıyla önemli bir antik tapınak da yer almaktadır. Hisarönü bu haliyle önemli bir tarih merkezi olma sıfatı da taşımaktadır. Buraya yapılan ziyarette en az bir gün bu tarihi yerleri incelemek üzere geçirilebilir.

Hisarönü Gezisinde Ne Yapmalı?
Hisarönü içinde bulunan mekanlarda ata binmek tatilinize büyük keyif katacaktır. Atların iyi bir terapi kaynağı olduğunu göz önüne alarak bölgedeki binicilik merkezleri ziyaret edilebilir. Sörf yapanlar içinse burası bulunmaz bir nimettir. Hisarönü Körfezi en heyecan verici turizm aktiviteleri arasında sayılan sörfe de olanak tanımaktadır. Hisarönü, sadece sörf faaliyetleri için dahi binlerce kişiyi ağırlamaktadır.

Hisarönü Ulaşım
Hisarönü Datça ve Marmaris arasındaki yer almaktadır. Buraya Marmaris’ten özel araçla 10-15 dakika yolculuk yaparak ulaşılabilir. Ayrıca Datça’dan ve Marmaris’ten buraya dolmuş seferleri yapılmaktadır. Otobüsle ulaşım için de Hisarönü durağı olmayan firmalar için Marmaris veya Datça üzerinden aktarma seçenekleri değerlendirilebilir.Marmaris Hisarönü, Marmaris Hisarönü Hakkında Bilgi, Marmaris Hisarönü Nerede, Marmaris Gezilecek Yerler,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim