Hakkında Bilgi

Marmaris Selimiye

Marmaris Selimiye Hakkında Bilgi
Marmaris’ten 37 kilometre kadar uzaklıkta olan Selimiye Köyü tarihi boyunca balıkçılık ve teknecilik faaliyetleri için kullanılmıştır. Uzun bir dönem karayoluna kapalı kalması bölge halkının geçimini tamamen denizden sağlamasına yol açmıştır. Bu gün temel geçim kaynakları farklılaşsa da halen bölge denizin sağladığı olanaklardan büyük ölçüde yararlanmaktadır.

Selimiye Muğla Marmaris’e bağlı şirin bir sahil köyüdür. Yakın döneme kadar bölge sadece tekne turları ve deniz turizmine hizmet vermekteyken bu gün kara yoluna da açılmış durumdadır. Bölgeye çok sayıda otel ve pansiyon açılmış; köy tamamıyla sahil, yat ve plaj turizmine açık bir tatil köyü olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Selimiye’nin kalabalık olduğu dönemler yılda bir kaç ayı geçmez. Bu tarihler haricinde buraya bir seyahat gerçekleştirmek mümkün olursa köyün tüm güzelliklerini yakından görmek mümkün olacaktır. Dağların arasında, yemyeşil bir köyün denizle buluşmasından harika bir tatil keyfi yaratılabilmektedir. Ege’de bol miktarda bulunan sahil kasabalarının bir benzeri olan köy, özgün yanlarıyla da ön plana çıkmaktadır.

Selimiye Ulaşım
Selimiye Köyü’ne ulaşım için üç alternatif bulunmaktadır. İlk alternatif karayolu ulaşımıdır. Marmaris merkezden köy yoluna girildiğinde en fazla 20 dakika ya da yarım saatlik bir yolculuk köye ulaştıracaktır. Diğer bir alternatif de toplu ulaşımdır. Selimiye Köyü dolmuşlarıyla Marmaris merkezden 40 dakikalık bir yolculuk köye ulaşımı mümkün kılacaktır. Bu ikinci alternatif çok daha ucuza mal olmakla birlikte genel toplu ulaşım araçlarının maliyetinden biraz daha pahalı olabilmektedir. Bu durum Ege’nin tüm tatil bölgeleri için geçerlidir.

Selimiye’de Nerede Kalınır?
Selimiye Köyü konaklama hizmetleri genellikle düşük kapasiteli otel ve pansiyon hizmetlerinden oluşmaktadır. Pansiyonların bazıları en fazla 5-6 odalı olabilmektedir. Otel kapasiteleri de bir hayli düşüktür. Bu yüzden yaz dönemlerinde burada kalacak yer bulmak büyük sıkıntıdır. Burada kalma planınız varsa mutlaka önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Bunun için sitemizdeki otel arama motorlarını kullanabilirsiniz.

Selimiye Köyü’nde Gezilecek Yerler
Marmaris gezilecek yerler içinde köyün önemi büyüktür. Selimiye Köyü gezilecek yerler de bir hayli eğlenceli ve dinlendiricidir. Öncelikle köyün civar tepelerindeki yeşil alanlrı görmek, burada temiz havanın eşlik edeceği bir doğa yürüyüşüne çıkmak gerekir. Selimiye Köyü’nün ünlü denizinin tadı da mutlaka çıkarılmalı, tatilin bir kaç günü denize ayrılmalıdır. Sahildeki balıkçılarda iyi bir akşam yemeği yenilebilir. Buradaki yat ve tekne turlarından yararlanmak mümkün olduğu gibi tekne ve yat kiralama hizmetleri de satın alınabilir.Marmaris Selimiye, Marmaris Selimiye Nerede, Marmaris Selimiye Hakkında Bilgi, Marmaris Selimiye Nasıl Gidilir, Marmaris Gezilecek Yerler,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim