Hakkında Bilgi

Mavikent Tabiat Parkı

Mavikent Tabiat Parkı
Antalya İli Kumluca İlçesi sınırları içerisindedir. Antalya İli merkezine 125 km, Kumluca İlçe merkezine 15 km. uzaklıktadır.

Mavikent Tabiat Parkında gerek kara gerek sahil kumullarının ana maddesi olan ince kumun, rüzgarla savrularak önüne gelen her türlü araziyi örtüp, zamanla büyüyerek ana rüzgar önündeki araziler için büyük bir tehlike oluşturması sebebiyle sahada kumul ağaçlandırması yapılmıştır. Alan içerisinde denize yakın kısımlarda Kıbrıs Akasyası ve fıstık çamı, iç kısımlarda ise fıstık çamı, Kıbrıs Akasyası ve okaliptüs ağaçları bulunmaktadır. Orman ve Kumul ekosistemin bulunduğu sahada yaban hayatı açısından tilki, çakal, sansar, sincap, porsuk, tavşan ve keklik gibi türler bulunmaktadır. Yine Tabiat Parkı alanının sınırında bulunan kumsalda Ülkemizin taraf olduğu Bern Sözleşmesi “Avrupa’nın Yaban Hayatı ve Yaşama Ortamlarını Koruma Sözleşmesi” uyarınca, nesli tehlikede olan ve Türkiye’nin sahillerini üreme alanı olarak kullanan deniz kaplumbağaları bulunmaktadır.

Mavikent Tabiat Parkı, Mavikent Tabiat Parkı Nerede, Mavikent Tabiat Parkı Nerde, Mavikent Tabiat Parkı Hakkında Bilgi, Antalyada Gezilecek Yerler, Antalya Gezilecek Yerler, Antalyanın Gezilecek Yerleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim