Hakkında Bilgi

Mazı Köyü

Mazı Köyü
Bodrum ilçesine bağlı olan Mazı köyü, son yıllarda turizmcilerin gözdesi haline geldi. Ege denizinin berrak sularıyla çevrelenen birbirinden güzel plajlarla ünlenen bu sahiller, Bodrum gibi gürültülü ve kalabalık yerleşimlerden hoşlanmayanların sığındığı mekânlar oldu.

Mazı köyünün üç sahili var. Biri Hurma, diğerleri ise yan yana iki kumsal olan İnceyalı ve Taşlıyalı. Üç kumsalda da pansiyon ve otel var.

Doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerden rağbet gören Mazı, Bodrum Güvercinlikten sonra sağa dönerek Mumcular'a, Mumcularda ise sağa dönünce "Yeniköy ve Yukarı Mazı" köylerinden sonra çam ormanı içinden geçen asfalt yolda son olarak karşınıza "Aşağı Mazı" köyü çıkacak. Billur gibi tertemiz bir denizi, yapılaşmanın tahribine uğramamış doğası, anıt ağaçları ile Bodrum’un yanı başında bakir bir köy Mazı. Gökova sahilinde yer alan Mazı köyü, denizden gelebilecek saldırılarına karşı kıyıdan daha yukarda ve denizden görülmeyecek şekilde gizlenerek kurulmuş. Köy halkının ana geçim kaynağı halıcılık. Hemen hemen her evde rastlayacağınız tezgahlarda sarı, krem, kahverengi tonların hakim olduğu ünlü Milas halılarını dokunuyor. Uygun fiyatlarla halıları hem birinci elden alabilir veya istediğiniz ölçülerde dokutmak üzere sipariş verebilirsiniz. Meraklılarına, rast gelirlerse halıların dokunduğu yünlerin, bahçelerdeki kazanlarda kaynatılarak kök boya ile renklendirilişini izlemeleri tavsiye edilir.

Mazı Köyü
Bodruma uzaklığı 51 km.dir. Dört mahalleden oluşur. Yukarı Mazı Mahallesi, Armutçuk Mahallesi, Çamlıca Mahallesi ve Aşağı Mazı Mahallesidir. Bodrum, Milas ilçe sınırı üzerindedir.

Doğal güzelliğiyle yerli ve yabancı turistlerden rağbet görür. Hem aşağı hem yukarı Mazıda konaklamak için küçük pansiyonlar ve bu pansiyonlara ait sade restoranlar mevcuttur.

Bodrum otogarından yaz sezonunda daha sık, sezon dışında sabah ve akşam saatlerinde ikişer sefer yapılmaktadır. Mazı Köyü’ne arazi jeepleriyle günü birlik turlarda mevcuttur. Manzara için Yukarı Mazı, denize kolay ulaşım için Aşağı Mazı daha uygundur.

Muğla, Bodrum, Bodrumda Gezilecek Yerler, Bodrum Gezilecek Yerler, Bodrumda Nerelerde Gezilir, Bodrum Gezilecek Yerleri, Bodruma Yakın Yerler, Bodrum Gezilecek Koylar, Bodrum Gezilecek Tarihi Yerler, Bodrum Gezilecek Mekanlar, Bodrumda Gezilecek Yer, Mazı, Mazı Hakkında Bilgi, Mazı Bodrum, Mazı Nerede, Mazı Sahili
Farmasi ağustos kataloğu 2018 incele
Eitim ve gretim Eitim ve gretim