Hakkında Bilgi

Turunç

Turunç - Marmaris
Turunç, Dalaman havaalanına 120 km. İzmir havaalanı'na 285 km. uzaklıkta. Marmaris'e ulaşım ise 30 dakikalık çam ormanları arasından geçen asfalt yoldan, minibüsler ile yapılır. Deniz yolunu tercih edenlere kooperatif tekneleri hizmet vermektedir

Turunç, Marmaris'in hemen yanı başında çok güzel bir koya sahip sahil beldesidir. İçmeler'den sonra en popüler beldedir. Marmaris tatilinizde mutlaka görmeniz gereken yerlerden biri. Turunç'a hem minibüs ile hem de tekne turu ile gitmek mümkün.

Turunç yolunda manzara muhteşem. Ormanlar ve denizi bir arada görebileceğiniz virajlı yolda ilerlemek büyük keyif. Yolculuk yaklaşık yarım saat sürüyor. Adından da anlaşılacağı gibi Turunç'ta çok sayıda meyve ve turunç ağaları da bulunmakta. Bölgenin turunç kalitesi mükemmel.

Eski bir balıkçı kasabası olan Turunç, aynı zamanda mavi tur teknelerinin ve yatların da popüler uğrak noktası. Sahil boyunca demirlermiş pek çok yerli yabancı tekne görmek mümkün. Bölgedeki restoranlar yaz boyunca kalabalık. Turunç Koyu mavi bayraklı plaj statüsünde. Yani deniz ve plajlar temiz ve berrak. Yatlar için gerekli sahil kolaylıkları da mevcut.

Ne Yapılır?
Turunç'da öncelikle muhteşem deniz, güneş ve kumsallarda deniz keyfi sürebilirsiniz. Deniz keyfinin yanında muhteşem doğası, çam ormanlarıyla kaplı tepelerinde doğa yürüyüşü yapmak çok keyifli. Palamut Tepesi adı verilen bölge doğa yürüyüşü için çok ideal ve manzara muhteşem. Jeep Safari turlarının da popüler uğrak noktası aynı zamanda Turunç.

Amos antik kenti Turunç'a 1 saatlik yürüme mesafesinde. Buraya doğa yürüyüşü yaparak antik kent kalıntılarını görmeniz tavsiye edilir.

Turunç'da diğer bir aktivite ise dalış. Sualtı ortamı çok güzel ve berrak. Kayalık alanların ve sualtı mağaralarının çokluğu sebebiyle popüler dalış noktalarından birisi Turunç.

Turunç'da aynı zamanda sahilde su sporları hizmeti veren tesisler de bulunmakta. Burada her türlü donanımı kiralamak ve eğitim almak mümkün.

Turunç'da çevre koylara (Kumlubük, Çiftlik ve Gebekse Koyu) ve plajlara yapılan tekne turlarına da katılabilirsiniz.

Marmaris'ten olduğu gibi Turunç'tan da Dalyan ve İztuzu Plajı'na günübirlik tekne turları düzenlenmekte. Ayrıca kendiniz de tekne kiralayarak kendi mavi turunuzu yapabilirsiniz.

Turunç, balıkçılık için de ideal. Özellikle Nisan-Ekim ayları arasında balık popülasyonu iyi durumda.

Nasıl Gidilir?
Turunç, Marmaris'in yaklaşık 20 kilometre güneybatısında. Denizden ise 15 mil. Marmaris'ten düzenli olarak minibüs seferleri yapılamakta.44Marmaris, Turunç, Turunç Hakkında Bilgi, Turunç Nerede, Turunç Nerde, Marmaris Turunç, Marmaris Gezilecek Yerler, Marmariste Gezilecek Yerler, Turunç Oteler, Turunç Apartlar, Turunç Marmaris,
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim