Hakkında Bilgi

Göbek Kaçması Nedir

Göbek Kaçması (Göbek Düşmesi) Nedir
Göbek Kaçması kesinlikle hafife alınmaması gereken bir rahatsızlıktır. En büyük nedeni ani bir şekilde ağır bir şeyi kaldırmaktır.

Belirtileri: iğrenç bir mide ağrısı, yenilen herşeyden sonra kusma, ağır ishal ( ki rahatsızlanan kişiler çoğunlukla ishal olduklarını dşünürler ) ve müthiş halsizliktir.

Göbek Kaçması en basit ve etkili çaresi şu şekildedir: rahatsız kişi sırt üstü yere yatar. çok sıcak değil, ama soğuk da olmayan bir tas suya, sabun değdirilir ve karın kısmına sürülür. ( bu işlem hem karnı ısıtmak hemde kayganlaştırmak içindir. ) tedaviyi yapacak kişi sağ ve sol el parmakları birbirinin üstüne gelicek şekilde, eliyle kişinin göbeğinin sırası ile sağ – orta – sol kısımlarını sığar. ( kaygan göbeğin üzerine bastırarak aşağı doğru eli sürüme işlemi ) bu işlem yapılırken, hem tedaviyi gören hem de tedaviyi uygulayan kişi, mideden gelen ve aşağı doğru inen sıvının seslerini guluk guluk şeklinde duyacaktır, bu işlem bir süre yapıldıktan sonra, bir bez, göbek deliğinin üzerine örtülür. tedavici kişi baş parmağını bez üzerinden göbek deliğinin içine sokar ve bir yöne çevirir. ( bez, mikrop kapmasını önlemek içindir. ) göbeğin bu işlemden sonra ” tık ” ettiği görülecektir. kişi 2 dakika daha o şekilde yatar ve ayağa kalkar, eski ağrısız hayatına döner.

Tüm bu işlemin tamamı en fazla 10 dakika sürer ve kesinlikle acısızdır, yaratacağı en fazla etki gıdıklanmakır. bu işleme halk arasıda göbek sığamak denir.

göbek kaçması, göbek kaçması nedir, göbek kaçması ne demek, göbek kaçması neye denir, göbek kaçması hakkında, göbek kaçması ile ilgili bilgiler, göbek kaçması hakkında bilgi, göbek kaçması ne demektir, göbek kaçması anlamı, göbek kaçması tanımı, GÖBEK KAÇMASI NEDİR, Göbek kaçması nedir, göbek düşmesi, göbek düşmesi belirtileri, göbek düşmesi hakkında, göbek düşmesi ne demek, göbek düşmesi nedir, göbek düşmesi tedavisi,
Farmasi Katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim