Hakkında Bilgi

Günümüzde bilgi toplama kaynakları nelerdir?

Ziyaretçi tarafından sorulmuş soru, Cevaplandı.

Günümüzde bilgi toplama kaynakları nelerdir
Bilgi toplama kaynakları
Kitaplar, dergilerde yayınlanan bilimsel makaleler ve elektronik kaynaklar (CD ROM, i-journals), arşivler, istatistik yayınlar, raporlar, tezler, konferans metinleri bu amaçla yararlanılacak temel bilgi araçlarıdır.

Bu aşamada toplanan bilginin geçerli, kanıtlanmış bilgi olması özellikle önemlidir. Doğa kaynak alınarak elde edilen ve yorumlanan tarafsız bilgiler geçerli bilimsel kaynaklardır. Son yıllarda bilginin elde edildiği kaynakların irdelenerek, kanıt düzeylerinin belirlenmesi tıpta kanıta dayalı uygulamaların yaygınlaştırılması amacıyla önemle üzerinde durulan yeni bir gelişmedir.

Bu nedenle bilgi toplama aşamasında yararlanılan kaynaklar, daha sonra oluşabilecek tartışmalarda irdelenmeye olanak verecek şekilde, kesinlikle kaydedilmelidir.

Günümüzün teknolojik bilgi kaynaklarından yararlanmak (İnternet siteleri, radyo ve televizyon arşivleri, devlet arşivleri ve özel arşivler, sanal ve gerçek kütüphaneler…)

Bilgi toplama kaynakları, Bilgi toplama kaynakları hakkında bilgi, Bilgi toplama kaynakları ile ilgili bilgi, Bilgi toplama kaynakları nelerdir, Bilgi toplama kaynakları nelerdir
Farmasi Katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim