Hakkında Bilgi

Hamile Kalma Korkusu

Hamile Kalma Korkusu - Çocuk Doğurma Korkusu
Gebe kalmaktan ya da çocuk doğurmaktan korkmaya Tokofobi denir.
Tokofobi; kadınlara özgü bir korkudur. Korkunun temelinde doğum yapmak görünse de temelinde farklı nedenler bulunmaktadır.

Hamile kalma korkusu kadınlar çocuk yapmaktan ve hamile kalmaktan korunmak için ciddi bir şekilde korunmaya çalışırlar. Bu kadınlar çocuk isteler de korkularının önüne geçememektedirler.

Hamile Kalma Korkusunun nedenleri:

Hamile Kalma Korkusu olan kadınlar çocuk doğurmaktan daha çok doğum anında acı çekmekten, ölmekten, delirmekten, doğum anında yardımcısız kalmaktan korkmaktadır. Bunu yanında çocukluğunda tacize uğramış, annesini doğum yaparken yâda doğuma bağlı nedenlerle yüzünden kaybetmiş kişilerde de daha fazla görülmektedir. Kısacası tokofobi korkusu olan kadınlar doğum yapmaktan öte doğumda kendisine ve çocuğa bir şey olmakta korkmaktadırlar.

hamile kalma korkusu, hamile kalma korkusu nedir, hamile kalma korkusunun nedenleri, hamile kalma korkusu hakkında, çocuk doğurma korkusu, çocuk doğurma korkusunun nedenleri, çocuk doğurma korkusu nedir, çocuk doğurmaktan korkmak, hamile kalmaktan korkmak, tokofobi, tokofobi nedir,
Farmasi Mays Katalou 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim