Hakkında Bilgi

Hamilelikte Mide Yanması

Hamilelikte Mide Yanması Nedir - Hamilelikte Mide Yanması Hakkında Bilgi
Gebelerde mide yanması hormonlar ve karın içinde büyüyen rahim nedeniyle, asit mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına bağlı tahriştir. Erken gebelikte daha çok aşerme ve bulantı-kusmaya bağlı oluşan bu yakınma, gebelik ilerledikçe kabızlık, hazımsızlık ve gaz gibi sorunlarla birlikte giderek artan şidette görülür.

Öneriler
· Sık ve küçük öğünler halinde yiyin
· Mide yanmanızı arttıran hareketler ve pozisyonlardan kaçının (ani öne eğilmeler, yemekten hemen sonra yatmak, uzanmak vb.)
· Özellikle yemekten hemen sonra uzanmak yerine arkanızı küçük bir minderle destekleyerek oturun
· Mide yanmanız,davranış ve diyet değişikliklerine rağmen düzelmez ve ya artarsa hekiminize danışarak antiasit alın.
· Yağlı ve baharatlı gıdalardan, kızartmalardan, fazla miktarda çay, kahve ve çikolatadan uzak durun.
· Yemekten sonra hafif yürüyüşler sorununuza iyi gelebilir.

Büyüklerimiz midede yanma hissi duydukları zaman hemen bir lokma ekmek içi çiğnermiş. Özellikle yemeklerden önce meydana gelen mide yanmalarında, ekmek içinin değil ama ağıza bir şey atmanın doğru bir yöntem olduğunu belirten günümüz doktorları da, az fakat sık yemeyi tavsiye ediyor.

Mide ağrılarınıza ve mide yanmanıza son verecek sağlıklı ve dost besinlerle beslenerek de, hem yemek yemenin keyfini çıkartabilirsiniz, hem de yemek sonralarının azaba dönüşmesini önleyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi için TIKLA

Hamilelikte Mide Yanması Nedir, Hamilelikte Mide Yanması Ne Demek, Hamilelikte Mide Yanması Hakkında Bilgi,  Miğde, Hamilelikte Ni.in Mide Yanması Olur, Hamilelikte Mide Yanması Ne Zaman, Gebelikte Mide Yanması, Hamilelikte Mide Yanmasının Nedenleri, Hamilelikte Mide Yanmasına Öneriler, Hamilelikte Mide Yanmasına ne İyi Gelir, Hamilelikte Mide Yanmasına Neler Yapılmalı, Hamilelikte Mide Yanmasıda Nelere Dikkat Edilmeli,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim