Hakkında Bilgi

Hurda araç indirimi binek araçları kapsıyormu

Hurda araç indirimi binek araçları kapsıyormu
Hurda Araç indirimi hangi araçları kapsıyor: yük ve eşya taşımak için üretilmiş kamyon, tanker ve çekici cinsi motorlu taşıtlar ile 16 adet ve üzeri oturma yolcu otobüsleri görüldüğü gübü hurda araç indirimi binek araçları kapsamıyor, binek araçlara ne zaman uygulanacağı konusunda bir bilgi bulunmamakta.

Ulaştırma Bakanlığı, ekonomik ömrünü tamamlamış toplam 23 bin 621 aracın trafikten çekildiğini açıkladı. Uygulamada sınırın 1985 yılına yükseltildiği belirten yetkililer bir yılda 75 bin aracın daha hurdaya ayrılacağını belirtti.

ULAŞTIRMA Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, önceki düzenlemelerle ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış 23 bin 621 aracın trafikten çekildiğini belirterek, “Uygulamada sınırı 1985 yılına yükselterek bir yılda 75 bin aracı daha hurdaya ayırmayı öngörüyoruz. Böylece hem doğaya katkı hem trafik güvenliği hem de enerji tasarrufu sağlamayı istiyoruz” dedi.

Aydın, Ulaştırma Bakanlığının ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış 1979 yılı ve öncesinde üretilmiş kamyon, çekici, tanker ve otobüslerin hurdaya ayrılmasını kapsayan tebliğinin, yeniden düzenlendiğini ve Başbakanlık’a gönderildiğini bildirdi.

6 bin lira

Tebliğle hurda araç yaş sınırının 1985 yılı dahil olmak üzere yükseltileceğini belirten Aydın, yük ve eşya taşımak için üretilmiş kamyon, tanker ve çekici cinsi motorlu taşıtlar ile 16 adet ve üzeri oturma yolcu otobüslerinin hurda araç kapsamına alındığını söyledi.

Aydın, çalışır durumdaki hurda araçlarının trafikten çekilmesini isteyenlerin, taşıtlarını Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) Kırıkkale, İzmir ve Kocaeli hurda müdürlüklerinden birisine teslim etmeleri gerektiğine işaret ederek, taşıt sahiplerinin dolduracakları formların Ulaştırma Bakanlığı’na iletilmesini müteakip bir ay içerisinde ortalama 6 bin TL’lik ödemenin araç sahibinin hesap numarasına yatırılacağını kaydetti.
hurda araç indirimi, Binet otolara hurda araç indirimi, Binek oto hurda araç, Binek otolara hurda araç indirimi varmı, Hurda araç indirimi binek araçları kapsıyormu, Hurda araç indirimi binek araçlara uygulanacakmı, Binek araçlara hurda indirimi varmı, Hurda indirimine hangi araçlara var, Bineklere hurda indirimi varmı, Taksilere hurda indirimi varmı, küçük arabalara hurda indirimi olacakmı, Binek araçlara hurda indirimi yapılacakmı, kaç yaşındaki araçlara hurda indirimi yapılacak, bineklere hurda indirimi, binek taşıtlara hurda indirimi varmı, olacakmı,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim