Hakkında Bilgi

İlaç Nedir

İlaç nedir
İlaçlar, hastalıkların tedavisi ve önlenmesi için alınan ve vücuda zararlı olmayan maddelerdir. İlâçlar bitkilerden, hayvanlardan, madenlerden elde edilir, ya da kimyasal yöntemlerle yapay olarak hazırlanır.

İlaçlar daha önceleri eczanelerde eczacı tarafından hazırlanırdı. Bugün ise kullanıma hazır bir şekilde ilâç fabrikaları tarafından yapılmakta ve eczanelere dağıtılmaktadır. Şüphesiz ki, bu hasta, doktor ve eczacı için büyük bir kolaylıktır.

İlaç terimi, hastalıkların tedavisinde kullanılan ve sağlığı iyileştiren maddelere verilen genel bir isimdir. İlaçlar günümüzde sağlığı iyileştirmek hastalıkları tedavi etmek amacıyla tüm sağlık profesyonelleri tarafından kullanılır. İlaç kullanımı milattan önceki tarihlerde, bitkilerin ve hayvanların bazı parçalarının hastalıkları iyileştirdiği veya yaralanan insanlara iyi geldiği farkedildiğinde başlamıştır. Dünya üzerindeki Mısır, Hindistan, İran ve Çin gibi birçok ülke yüzlerce yıldır geleneksel ilaç ve tıbbi uygulamalar geliştirmektedirler. İlaç kullanımı bu şekilde yayıldı ve tüm insanların hayatlarında önemli bir yer tutu.

İlaç Kullanımı
İlaç artık günlük bazda, tansiyonu düzenlemek, kolesterolü düşürmek veya vitamin takviyesi gibi amaçlarla kullanılıyor. İlaçlar hastalıkları ve enfeksiyonları iyileştirmek amacıyla olduğu kadar sağlığı korumak amacıyla da ciddi bir eğitimden geçmiş doktorlar tarafından reçete edilmektedir. Bilim ve teknoloji ilerledikçe ilaçlar da daha güvenilir ve etkili olmaktadır.

İlaç, İlaç nedir, İlaç hakkında bilgi, İlaç kullanımı, İlaç etkileri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim