Hakkında Bilgi

İstanbul un Posta Kodu

İstanbul Posta Kodu
İstanbul un Posta Kodu
Posta kodu, posta gönderilerinin ayrımının makine ile yapılmasını sağlamak ve dolayısı ile postaların istenilen adreslere varışını hızlandırmak üzere, posta gönderilerinin üzerine, alıcı adresiyle birlikte varış yerinin önüne, göndericiler tarafından yazılan harf-rakam karışımı veya rakamdan oluşan işaretler topluluğudur.

Posta kodu adresin bir parçasıdır. Bir çok ülkede, çeşitli tipte, genellikle harf-rakam karışımı veya değişik sayıda rakamdan oluşan posta kodları kullanılmaktadır.

Türkiye'de posta kodları 5 rakamdan oluşmaktadır. Akılda kalmasını sağlamak açısından ilk iki rakam il plaka kodu, son üç rakam ise o şehir sınırları içindeki dağıtım grubu ya da birimini göstermektedir.

Posta Kodunu öğrenmek için tıkla
İstanbul Posta kodu, İstanbul Posta kodları, İstanbul Posta kodu nedir, İstanbul Posta kodu kaç, İstanbul Posta kodu ne, İstanbulun Posta kodu, İstanbulun Posta kodları, İstanbulun Posta kodu nedir, İstanbulun Posta kodu kaç, İstanbulun Posta kodu ne, İstanbul un Posta kodu, İstanbul un Posta kodları, İstanbul un Posta kodu nedir, İstanbul un Posta kodu kaç, İstanbul un Posta kodu ne,
farmasi kataloğu
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim