Hakkında Bilgi

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Temizlenir

Japon Yapıştırıcısı Nasıl Temizlenir ?
Eğer japon yapıştırıcısı, vücudunuzun aseton kullanılamayacak kadar hassas bir yerine yapışırsa (dudaklar veya gözler gibi), aşağıda belirtilen işlemler bu güç durumdan kurtulmanıza yardımcı olabilir!

Bununla birlikte, cildinizin hassas bir noktasında japon yapıştırıcısı oluştuğu an panik halinde hareket ederek kendinize zarar vermemeye dikkat etmeniz bu noktada en önemli husustur. Doğru müdaheleler ve sabırla japon yapıştırıcısı birçok durumda sorun olmaktan çıkarılabilir.
Ciltteki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

* Japon yapıştırıcısı olan bölgeyi, ılık ve sabunlu su içine daldırın.
* Deriyi yavaşça ovun veya yuvarlayarak japon yapıştırıcısını deriden ayırmaya çalışın; bir spatula veya çay kaşığı sapı da işinize yarayabilir.
* Kuruyan yapışkanı sabunlu ılık suyla çıkarmak için uygulamayı birkaç kez gerçekleştirmeniz gerekebilir.

Hassas olan deriden japon yapıştırıcısı çıkarılamazsa, cilt uzmanı bir doktora başvurmanız iyi olacaktır.
Dudaklardaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

* Eğer yanlışlıkla dudaklarınız birbirine japon yapıştırıcısı ile yapışırsa, bol suyla yıkayın.
* Ağzınızın içinden tükürük yoluyla maksimum şekilde yapıştırıcıyı ıslatarak dışarıya doğru çok zorlamadan basınç yapın.
* Dudaklarınızı çok yavaş hareketlerle yuvarlayarak ayırmaya çalışın, zorlamayın.

Yukarıdaki işlemleri acele etmeden ve bir süre tekrar ettiğinizde japon yapıştırıcısı büyük oranda çıkarılabilecektir. Aksi bir durumda cilt uzmanı bir doktara gitmeniz gerekir.
Ağızdaki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

Japon yapıştırıcısının bir içecek gibi yutulması, neredeyse imkansızdır. Japon yapıştırıcısı, tükürük (nem) ile temas ettiğinde katılaşır ve ağzın içine yapışabilir. Tükürük, bazı durumlarda japon yapıştırıcısını 1-2 gün içinde çıkartabilmekle beraber cilt uzmanı bir doktora da danışabilirsiniz. Ayrıca, japon yapıştırıcısı ağzınızdan ayrılırken yapışkanı yutmaktan kaçınmanız gerekir.

Gözdeki Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?
Göze japon yapıştırıcısı maruz kalmasıyla ilgili bütün olaylarda cilt uzmanı bir doktora danışılmasını tavsiye ederiz. Uzman müdahelesiyle japon yapıştırıcısının göze zarar vermeden çıkarılabilmesi gerekir.

japon yapıştırıcısı nasıl çıkar, japon yapıştırıcı lekesi, japon yapıştırıcısı tırnaktan nasıl çıkar, japon yapıştırıcısı nasıl temizlenir, japon yapıştırıcısı mobilyadan nasıl çıkar, japon yapıştırıcısı plastikten nasıl çıkar, japon yapıştırıcısı elden nasıl çıkar, japon yapıştırıcısını temizlemek, japon yapıştırıcısını ne çıkarır, japon yapıştırıcısını ne temizler,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim