Hakkında Bilgi

Kan bağışının insan vücudu ve toplum için önemi nedir

Ziyaretçi tarafından sorulmuş soru, Cevaplandı.

Kan bağışının insan vücudu ve toplum için önemi nedir
Kan bağışının insan vücudu için önemi
Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip kan yapımı canlı tutulur.

Verilen kanın yerine anında vücuttan genç hücreler dolaşımına katıldığı için bağışçı daha dinç ve canlı olur.

Kandaki yüksek yağ oranı düşer.

Kan bağışı kalp krizi ihtimalini %90 azaltır.

Kan bağışlayan kişide baş ağrısı stres yüksek tansiyon yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesinde çok büyük katkısı olur.

Kan bağışçısı her kan verdiğinde:
[AIDS Hepatit B Hepatit C Sifiliz
Kan grubu taramasından ücretsiz olarak yararlanmış olur.

Kan Bağışının toplum için önemi
Kan bağışında bulunmak bireyin kendisine sağlık yönünden bir çok faydalar sağlamaktadır bu faydaları internet aracılığı ile öğrenebilirsiniz benim asıl yazmak istediğim konu Kan bağışının toplum adına yararlarıdır.Toplumumuz ne yazakki kan bağışı konusunda yeterli bilgiye sahip değildir bu yüzdende kan bağışları yeterli düzeyde değildir,Kan bağışlarının yeterli düzeylerde olmaması insanların yaşamlarını kaybetmelerine sebeb olmaktadır binlerce insan kan bulunamadığı için hayatlarını kaybetmektedirler, hepimizin bir gün kaza geçirme olasılığı bulunmaktadır bir şekilde herkesin kana ihtiyacı olabilir bu yüzden canlar Kan bağışı konusunda bilgilenmeliyiz bilgilendikten sonra çevremizdeki insanları bu konuda bilgilendirmeliyiz,insanları düzenli olarak kan bağışında bulunmaları için teşvik etmeliyiz unutmamalıyız ki bir kan bağışıyla bir bebeğin bir çocuğun genç bir insanın hayatını kurtarabiliriz. Hepimizin yakınlarının kana ihtiyacı olabileceğini unutmamalıyız bu yüzden kan bağışına lütfen gerekli önemi verelim önce kendimizi sonra çevremizdeki insanları bilgilendirelim. Hz.Muhammed bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmek gibidir demiştir.

Kan, Kan vermek, Kan vermenin önemi, Kan vermenin toplumsal önemi, Kan vermenin insan vücüduna faydası, Kan vermenin insan vücüdu için önemi, Kan vermek hakkında bilgi, Kan vermek ile ilgili bilgi,
farmasi ocak kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim