Hakkında Bilgi

Kapalı Yerde Kalma Korkusu

Kapalı Yerde Kalma Korkusu
Kapalı Yerde Kalma Korkusu, bireyin kapalı basık yerlerde yasadığı mantık dişi yoğun korkudur. başlangıcı genellikle 30'lu yaslardır. kadınlarda erkeklere oranla daha çok görülmektedir. korkulan durumlara verilebilecek tipik örnekler arasında asansör basık tavanlı odalar ve koridorlar kapıları kapalı ve kalabalık otobüs yeraltı çarsıları metro alt geçitlerde bulunmak oturulan oda kapısının kapalı veya kilitli olması gibi durumlar sayılabilir. kişiler anılan yerlerde sıkışıp kalmaktan dışarı çıkamamaktan nefes alamamaktan ve boğulmaktan korkarlar.

Bu kişiler sinema tiyatroya gidemez gitseler de orta koltuklar yerine kolayca dışarı çıkabilecekleri kapıya yakın yerleri tercih ederler. klostrofobik kişilerde müşahede edilen boğulma duygusu öylesine yoğundur ki bu kişiler boğazlı dik yakalı kazaklarla bile rahatsız olurlar ve gömleklerinin yakalarını ilikleyemez kravat ve kolye gibi aksesuarları takamazlar. boğulma duygusu bu durumlarla sinirli olmayıp sisli ve kapalı havalar da benzer duyguya yol açmaktadır. kişiler sisli ve kapalı havaları etrafı saran korkutucu bir duvar olarak algılarlar. dar ve kapalı alan olusu nedeniyle hamam duş sauna gibi yerlerde de boğulma duygusu yasarlar.

kapalı yerde kalma korkusu, klostrofobi, kapalı yerde kalma korkusu nedir, kapalı yerde kalma korkusu ne demek, kapalı yerde kalma korkusuna ne denir, kapalı yerde kalma korkusu hakkında, kapalı yerde kalma korkusu ile ilgili bilgiler, kapalı yerde kalma korkusu hakkında bilgi, kapalı yerde kalma korkusu ne demektir,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim