Hakkında Bilgi

Kerevizin Faydası Nedir

Kereviz Nedir
Maydanozgiller familyasından, kökleri ve yaprakları sebze olarak kullanılan kokulu, iki yıllık bir bitkidir. İçeriğinde sedanonik anhidrit, sedanolin, limonen, palmirik asit, gayakol gibi maddeler vardır. Yaprakları ve baş kısmı kullanılır.

Kerevizin Faydası Nelerdir
Uyarıcı ve idrar söktürücüdür. İktidarsızlığı giderir. Cinsel istekleri kamçılar. Şeker, guatr ve yüksek tansiyonda faydalıdır. Böbrek, akciğer ve karaciğer hastalıklarını önler. Mideyi kuvvetlendirir. İştah açar. Sürmenajda faydalıdır. Sinir yorgunluğunu giderir. Kanı temizler. Karaciğer şişliğini giderir. Böbreklerdeki kum ve taşların dökülmesinde yardımcı olur. Safra ifrazatını düzenler. Nikris ve romatizmada faydalıdır. Susuzluğu keser ve vücuda serinlik verir. Kalp hastalarına tavsiye edilir. Ses kısıklığını giderir.

Şifalı Bitkiler, Kerevizin Faydası Nedir, Kereviz Hakkında Bilgiler, Kereviz Nedir, Kereviz ne demek, Kerevizin Sağlığa Faydaları, Kerevizin Faydası, Kereviz Neye İyi Gelir, Kerevizin Yararları, Kerevizin Faydaları, Kereviz nasıl kullanılır, Kerevizin yararı nedir, wwwşifa, Hakkında Bilgiler, Hakkında Bilgi,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim