Hakkında Bilgi

Kişnişin Faydaları Nelerdir

Kişniş Nedir
Maydanozgiller familyasından; Haziran - Ağustos ayları arasında pembe beyaz renkli çiçekler açan, 30 - 50 cm boyunda, oldukça fena kokulu bir yıllık otsu bir bitkidir. Nemli çayır ve sırtlarda yetişir. Yaprakları açık yeşil renkli ve tüylüdür. Çiçekleri, dallarının uçlarında şemsiye şeklinde toplanmıştır. Meyveleri nişasta, tanen, şekerler ve uçucu yağ taşır. Kişniş şekeri, likör yapımı, pastacılık ve eczacılıkta kullanılır.

Kişnişin Faydaları Nelerdir

İştah açar. Bağırsak gazlarını giderir. Sinirleri yatıştırır. Hazmı kolaylaştırır. Sinirsel baş ağrılarını keser. Karın ağrılarını giderir. Cinsel arzuyu kamçılar. Aybaşı kanamasını düzenler. Doğumu kolaylaştırır. Sürmenajda faydalıdır. Bayat yiyeceklerin zararını azaltır. Fazla miktarda yenirse zararı görülür.
Şifalı Bitkiler, Kişnişin Hakkında Bilgiler, Kişniş Nedir, Kişniş ne demek, Kişnişin Sağlığa Faydaları, Kişnişin Faydası, Kişniş Neye İyi Gelir, Kişnişin Yararları, Kişnişin Faydaları, Kişniş nasıl kullanılır, Kişnişin yararı nedir, Kişniş nelere iyi gelir, wwwşifa, Hakkında Bilgiler, Hakkında Bilgi, Resim
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim