Hakkında Bilgi

Larva nedir

Larva nedir
Balık, kurbağa, böcek gibi hayvanların hayat devrelerinde, ana babaya benzemeyen ve başkalaşım geçiren yavru halidir. Larva özellikle aşağı omurgalıların ve böceklerin embriyonik gelişimi sırasında görülen yapıdır. Döllenmiş yumurtanın olusmasından ya da bazı canlılarda, dışarı atılmasından koryon zarının çatlamasına kadar geçen gelişim evresi.

Larvalar başkalaşım geçirerek erginleşirler. Özellikle sabit yaşayan hayvan grupları için önemli formlardır. Mercanlar, midyeler, bazı derisidikenliler, tulumlular, vs. de yayılmayı sağlarlar. Daha çok su ve kara hayvanlarında görülen larvalar, basit yapılı, kendi beslenmelerini karşılayan canlılardır. Ergine benzemeyen yapıda oldukları gibi, ergin ve larvanın yaşadığı ortamlar da farklıdır. Bazen de farklı hayvanların larva formları birbirine benzer, ilerleyen gelişimlerinde farklılaşır.

Biyoloji, larva, larva nedir, larva ne demek, larva neye denir, larva hakkında, larva ile ilgili bilgiler, larva bilgi, larva hakkında bilgi, larva ne demektir, larva anlamı, larva ile ilgili bilgi, larva neye denir,


farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim