Hakkında Bilgi

Lezbiyen Nedir - Lezbiyenlik

Lezbiyen Nedir - Lezbiyenlik
Kadınlardan hoşlanan kadınlara lezbiyen denir.

Lezbiyenlik İki kadının birbirine aşık olması ve cinsel yönden birbirini arzulamasıdır kısaca. Ama derinlemesine bakıldıgında heterosexuellikten farksızdır. Cunku lezbiyenler de aşık olabiliyor ama karşı cinse degil hemcinsine aşık olabiliyor. Onlar anormal, sapkın, hasta degiller. Psikolojide de açıklandıgı gibi 'Lezbiyenlik bir hastalık degildir' der. Onun dısında eski yuzyıllarda 'Lut Kavmi' bir eşcinsel kavimdi.

Ayrıca 'Amazonlar' eski yuzyıllarda bilinen tamamen lezbiyenlerden olusan ve erkek egemenligine karsı cıkan, kadın gucunu, savunan bir kavimdi. Yine eski zamanlarda 'Romantik Kadınlar olarak bilinen ve sadece kadın kadına aşk yaşayan Lezbiyenler vardı. Ve 'Sappho' tarihteki ilk Lezbiyen aşık oldugu kadın yuzunden yuksek bir kule gibi biryerde hapsedilerek ölüme mahkum edildi. Ve Sappho lezbiyenlerin tanrısı, anasi gibidir.

Eski zamanlarda erkekler romantik kadınlara karşı cıkmıyorlar ustune ustluk ilişkilerinde iki kadının birbiriyle samimi olması erkeklerin hoslarına gidiyordu. Fakat birzaman sonra 'Erkeksi Kadınlar' cıktı. ve erkekler bu kadınların erkek egemenligini tehlike altına atacaklarını dusunduklerinden dolayi bu kadınları ortadan kaldırmaya calıstılar..

Kadınların Lezbiyen Olma Nedenleri
1. Erkeklerin cinsel yaşantıda çok sert ve hırçın olmaları nedeniyle kadınların yataktaki partnerlerinin daha hafif yani daha kibar biri olmasını istemesi.

2. Kadınların cinsel isteği daha fazla olması ve erkeğin işi bitince (genelde bu böyledir :))cinsel birleşmeden uzaklaşması nedeniyle birçok kadın kendini tatmin edememekte ve kendine uygun bir bayanla birlikte olmaktadır.

3. Erkeklere nazaran daha duygusal olan kadınlar bazen ilgi ve şevkattan uzak kalabilmektedir. Nitekim günümüz insanları böyle eşleriyle ilgisiz ve alakasız. Kendisini yalnız hisseden kadının sığınacak bir liman olarak hemcinsini seçmesi.

4. Genç kızlarda bekaret korkusu nedeniyle cinsel isteklerini tatmin edemedikleri ortaya çıkmış alternatif çözümler olarak lezbiyen olmayı tercih etmişlerdir.
lezbiyenlik, lezbiyenlik nedir, lezbiyen olma, lezbiyen kime denir, lezbiyen, lezbiyen nedir, lezbiyen ne demek, lezbiyen neye denir, lezbiyen hakkında, lezbiyen ile ilgili bilgiler, lezbiyen bilgi, lezbiyen hakkında bilgi, lezbiyen ne demektir, lezbiyen anlamı, lezbiyen ile ilgili bilgi, lezbiyen kimdir,
Farmasi Mays Katalou 2018
Eitim ve gretim Eitim ve gretim