Hakkında Bilgi

Lpg Ayarı Neden ve Nasıl Bozulur

Lpg Ayarı Neden ve Nasıl Bozulur
1- hava sıcaklığına
2- hava filtresi durumuna
3- ayar vidalarının gevşemesine
4- regülatör diyaframının sertleşmesiyle
5- karbüratör bakımına
6- alınan gazın markasına

göre değişir..
arada sırada regülatörün içindeki pislikleri temizlemeliyiz. 60 bin km de regülatör yada diyaframı değişir.
araçlarımızda karbüratör bence çok çabuk dağalıyor,6 ayda bir kontrol etmekte fayda var.
hava filtresi gaz ayarını kışın yaparken değiştirilmeli ancak değişimden hemen sonra değiştirmek de hava filtresi doldukça ayarları zengin karışıma doğru çekeceği için bir süre yeni filtre kullanıldıktan sonra yapılabilir.. ayrıca yaz ayarıda yapılabilir..(6 ayda 1)
özellikle karbüratöre giden boru üstündeki yüksek devir vidası yaylı olduğu içinmidir bilinmez arada gevşeyebiliyor.. bu nokta silikon veya oje ile tutturulabilir..
gaz istasyonunun çok önemli olduğunu anladık. bilmediğiniz güvenmediğiniz yerden almayın. ayrıca hararet, aşırı ısınmada regülatörün gaz akışını değiştiriyor.
diğer motor bakımları aksatılmamalı, özellikle kablo ve bujiler..
belki sizin için ilginç olabilir ama gaz kuru olduğu için arada benzinle çalıştırmanın faydası bile varmış. yağlama yapıyormuş .. ustanın biri direk motorun içine yağı gönderip yaktırdı ve o an motor çalışması düzene girdi.. deneyebilirsiniz..

Gaz Ayarı, Gaz ayarının bozulmasının nedenleri, Gaz ayarının bozulmasının nedeni, Gaz ayarı neden bozulur, Lpg ayarı neden bozulur, Lpg ayarı niçin bozulur, Gaz Ayarı Hakkında, Gaz Ayarı Yapılması, Lpg Ayarı, Lpg Ayarı Hakkında, Lpg Ayarı Nasıl Bozulur, Lpg Ayarı Neden Bozulur, Oto Gaz, Oto Lpg,
farmasi katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim