Hakkında Bilgi

Avize İmalatçısı Hakkında Bilgi

Avize İmalatçısı Hakkında Bilgi
Avize İmalatçısı Görevleri
Avize İmalatçısı; Avizenin parçalarını birleştirir. Cam, kristal, metal parçalardan avize üretir. Avizenin elektrik akımını alabilmesi için kordon imal eder. Elektrik düzeneklerini avize üzerine monte eder.

Avize İmalatçısı Kullanılan Malzemeler
Pense, Kablo, Çeşitli metal parçalar, cam ve ahşap malzemeler, Tel ve çiviler, Çekiç, Tornavida, Eğe, Eldiven.

Avize İmalatçısı Özellikleri
Avize İmalatçısı olmak isteyenlerin; Çok iyi bir şekilde göz-el koordinasyonuna sahip, Parmaklarını ustalıkla kullanabilen, Görmede kusur ve özrü olmayan, dikkatli ve tedbirli kimseler olması gerekmektedir.

Avize İmalatçısı Okulu
Mesleğin eğitimi yeterli müracaat olması durumunda tüm mesleki eğitim merkezlerinde “Avize İmalatçılığı” alanı “Avize İmalatçılığı” dalında verilmektedir.

Avize İmalatçısı Okulu Kaç Yıllıktır
Avize İmalatçılığı mesleğinin eğitim süresi ilköğretimden sonra 2 yıl, lise ve daha üst düzeyde genel eğitimden sonra ise 1 yıldır.

Avize İmalatçısı Meslekte İlerleme
Meslekte usta ve usta öğretici unvanlarına yükselmek mümkündür. Mesleki eğitim merkezlerinden kalfa olarak mezun olanlar bir işyerinde çalışıp aynı zamanda teorik eğitimlerine de devam edebilirler. Ustalık eğitimi 176 saat olup, bu eğitimde İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği, İş ve İnsan İlişkileri, Çalışma Hukuku, İşletme Bilgisi, Sigorta ve Vergi Mevzuatı, Muhasebe ve Ekonomi derslerinin yanı sıra İleri Meslek Bilgisi derslerini alırlar. 2 yıl sonunda ustalık sınavlarına katılabilirler. Ustalık için öngörülen teorik eğitime devam etmeyenler ise bir işyerinde 5 yıl çalıştıktan sonra (çalıştıklarını SGK primleri ile belgelemek şartıyla) ustalık sınavına katılabilirler. Ustalık belgesi alanlar mesleki eğitim merkezlerinde 40 saatlik iş pedagojisi kurs programını tamamlayıp sınavda başarılı olduktan sonra "Usta Öğreticilik" belgesi alabilirler. Ustalık belgesine sahip olanlar veya bunları işyerlerinde çalıştıranlar bağımsız işyeri açabilirler. Ayrıca, işyerinde çırak çalıştırması için de "Usta Öğretici" belgesine sahip çalışanın olması zorunludur. İlköğretim (ortaokul) mezunu kalfa ve ustalar, mesleki ve teknik açık öğretim lisesine devam ederek meslek lisesi diploması alabilirler.

Avize, Avize İmalatçısı, Avize İmalatçısı hakkında, Avize İmalatçısı ile ilgili bilgi, Avize İmalatçısı mesleği, Avize İmalatçısı nasıl olunur, Avize İmalatçısı olmak için, Avize İmalatçısı olmak için hangi okulu okumalı, Avize İmalatçısı özellikleri, Avize İmalatçısı ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim