Hakkında Bilgi

Betonarme Demircisi Hakkında Bilgi

Betonarme Demircisi Hakkında Bilgi
Betonarme Demircisi Görevleri
Proje ve şartnameleri inceleyerek demir çubukları seçerek keser, düzeltir, büker, düz demir kancalarını yapar, şekil verdiği demir parçalarını bağ telleri veya bileziklerle birleştirir, demir çubuklarını kalıplar içine yerleştirir.

Betonarme Demircisi Kullanılan Malzemeler
Demir kesme makinesi, çeşitli çaplarda demir, tel, boru, Makas, kerpeten, Köşebent.

Betonarme Demircisi Özellikleri
Betonarme demircisi olmak isteyenler; Sürekli ayakta durmaya, ağır demirleri kaldırmaya elverişli beden yapısına, göz-el ve ayakları eşgüdümle kullanabilme yeteneklerine sahip, sayılarla dört işlemi çabuk ve doğru yapabilen, rutin işlerde çalışmaktan bıkmayan, açık havada çalışmaktan hoşlanan, dikkatli ve sorumluluk sahibi kimseler olmalıdırlar.

Betonarme Demircisi Çalışma Alanları
İnsan varoldukça barınma, dolayısıyla da yapı ihtiyacı varolacaktır. Ülkemizde inşaat sektöründe büyük ilerleme gözlenmektedir. Söz konusu durum bu alanda çalışacak işgücüne olan ihtiyacı da beraberinde getirmektedir. İnşaatla ilgili diğer mesleklerde olduğu gibi betonarme demirciliği mesleğinde çalışanlara olan ihtiyaç artmaktadır. Özellikle Türk inşaat firmalarının yurtdışında iş almaları bu meslek için yurtdışında da çalışma olanağı yaratmıştır. Bu alanda eğitimin kalitesinin arttırılması çalışanlara olumlu katkı sağlayacaktır.

Betonarme Demircisi Okulu
Mesleğin eğitimi yeterli sayıda müracaat olması durumunda tüm mesleki eğitim merkezlerinde “İnşaat Teknolojisi” alanı “Betonarme Demirciliği” dalında verilmektedir.

Betonarme Demircisi Okulu Kaç Yıllıktır
Betonarme demirciliği mesleğinin eğitim süresi ilköğretimden sonra 2 yıl, lise ve daha üst düzeyde genel eğitimden sonra ise 1 yıldır.

Betonarme Demircisi Meslekte İlerleme
Meslekte usta ve usta öğretici unvanlarına yükselmek mümkündür. Mesleki eğitim merkezlerinden kalfa olarak mezun olanlar bir işyerinde çalışıp aynı zamanda teorik eğitimlerine de devam edebilirler. Ustalık eğitimi 176 saat olup, bu eğitimde İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği, İş ve İnsan İlişkileri, Çalışma Hukuku, İşletme Bilgisi, Sigorta ve Vergi Mevzuatı, Muhasebe ve Ekonomi derslerinin yanı sıra İleri Meslek Bilgisi derslerini alırlar. 2 yılsonunda ustalık sınavlarına katılabilirler. Ustalık için öngörülen teorik eğitime devam etmeyenler ise bir işyerinde 5 yıl çalıştıktan sonra (çalıştıklarını SGK primleri ile belgelemek şartıyla) ustalık sınavına katılabilirler. Ustalık belgesi alanlar mesleki eğitim merkezlerinde 40 saatlik iş pedagojisi kurs programını tamamlayıp sınavda başarılı olduktan sonra "Usta Öğreticilik" belgesi alabilirler. Ustalık belgesine sahip olanlar veya bunları işyerlerinde çalıştıranlar bağımsız işyeri açabilirler. Ayrıca, işyerinde çırak çalıştırması için de "Usta Öğretici" belgesine sahip çalışanın olması zorunludur. İlköğretim (ortaokul) mezunu kalfa ve ustalar, mesleki ve teknik açık öğretim lisesine devam ederek, meslek lisesi diploması alabilirler.

Betonarme Demircisi, Betonarme Demircisi hakkında, Betonarme Demircisi ile ilgili bilgi, Betonarme Demircisi mesleği, Betonarme Demircisi nasıl olunur, Betonarme Demircisi olmak için, Betonarme Demircisi olmak için hangi okulu okumalı, Betonarme Demircisi özellikleri, Betonarme Demircisi ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi haziran kataloğu 2019
farmasi haziran kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim