Hakkında Bilgi

Bilgisayar Operatörü Hakkında Bilgi

Bilgisayar Operatörü Hakkında Bilgi
Bilgisayar Operatörü Görevleri
Bilgiyi, bilgisayarın okuyup işleyebileceği, disket adı verilen bilgisayar ortamına, klavye yolu ile kaydeder, kaydın doğru yapılıp yapılmadığını denetler, bilginin sıralanması, bilgi arama ve istendiğinde bilgilerin kâğıda aktarılması işlemlerini yapar, Bilginin kaybolması ihtimaline karşılık, bilgiyi disket veya CD'de saklar.

Bilgisayar Operatörü Kullanılan Malzemeler
Disk üniteleri, Teyp üniteleri, Disket, Satır yazıcı veya matris yazıcı ünite (mürekkep püskürtmeli yazıcı, lazer yazıcı), Yazıcı şerit, mürekkep, toner, Bilgisayar formları, Printer kâğıdı, Terminal, Fax-modem, Tarayıcı (scanner), CD, CD sürücü (multimedia) vb.

Bilgisayar Operatörü Özellikleri
Bilgisayar Operatörü olmak isteyenlerin; Dikkatli, ayrıntıyı algılayabilen, göz ve ellerini eşgüdümle kullanabilen, rutin iş yapmaktan ve sürekli oturmaktan sıkılmayan kimseler olmaları gerekir.

Bilgisayar Operatörü Çalışma Alanları
Kamu ve özel işyerlerinin bilgi işlem merkezleri, muhasebe servisleri, istatistik birimleri vb. birimlerde görev yapabilirler. Günümüzde iş dünyasında hizmetlerin birçoğu bilgi-işlem ile daha hızlı yapılmaktadır. Bu açıdan bilgi-işlem alanında çalışacak elemanlara her zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgi-işlem alanlarında çalışan lise ve dengi okul mezunlarının çoğunluğu veri hazırlama ve kontrol işletmeni olarak çalışmaktadır. Bu meslekte kadınların çalışma oranı fazladır. Özellikle özel işyerleri yabancı dil bilen bilgisayar elamanını tercih etmektedir.

Bilgisayar Operatörü Okulu
Özel kurslar, Halk eğitim merkezlerinin açtığı kurslar, Endüstri meslek liseleri, kız meslek liselerine bağlı pratik kız sanat okullarında ve ticaret liselerinde verilen kurslar mesleğin eğitim yeri olarak sayılabilir.

Bilgisayar Operatörü Okulu Kaç Yıllıktır
Mesleğin eğitiminde süreler değişiklik göstermekte olup eğitimde. Bilgisayar Bilimlerine Giriş, Programlama Dilleri, Data Yapıları, Algoritmalar, Modern Mantık, Mikro İşlemciler, Sistem Analizi, Dosya Organizasyonu ve Veri Tabanı Yöntemi, İşletim Sistemleri vb. dersler okutulmaktadır. (Örneğin: Lotus, Windows, Sql, Network, Cat gibi.)

Bilgisayar Operatörü Meslekte İlerleme
Meslek eğitiminden sonra niteliğini arttırmak açısından kişi yabancı dil ve bilgisayar programcılığı kurslarına katılabilir. Aynı zamanda işyerlerinin kısa süreli ve uzun süreli hizmet-içi eğitimleriyle bilgisayar alanında bilgi ve becerilerini arttırabilir.

Bilgisayar Operatörü, Bilgisayar Operatörü hakkında, Bilgisayar Operatörü ile ilgili bilgi, Bilgisayar Operatörü mesleği, Bilgisayar Operatörü nasıl olunur, Bilgisayar Operatörü olmak için, Bilgisayar Operatörü olmak için hangi okulu okumalı, Bilgisayar Operatörü özellikleri, Bilgisayar Operatörü ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim