Hakkında Bilgi

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Hakkında Bilgi

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Hakkında Bilgi
Biyomedikal Cihaz Teknikeri Görevleri
Tıp ve biyolojik bilimlerde kullanılan alet ve cihazları şemalara uygun olarak yerlerine monte eder, Aletlerin nasıl ve ne şekilde kullanıldığını ilgililere gösterir, Aletlerin bakım ve onarımını yapar.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Osilaskop, güç kaynağı gibi elektronik onarım aletleri, Pense, tornavida, karga burun gibi el aletleri, EKG simlatörü, X rey, gaz analiz gibi özel test cihazları, Röntgen tüpleri, özel optik sistemler gibi çeşitli malzemeler kullanırlar.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Özellikler
Biyomedikal cihaz teknikeri olmak isteyenlerin; Temel bilimlere, özellikle fiziğin elektrik ve mekanik konularına ilgili ve bu alanda başarılı, şekil ilişkilerini görebilme, bir şemayı okuyabilme yeteneğine sahip, el ve parmaklarını ustalıkla kullanabilen, ayrıntıları görebilen, sorumlu ve dikkatli kimseler olmaları gerekir.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Okulu
Mesleğin eğitimi üniversitelere bağlı meslek yüksekokullarının "Biyomedikal Cihaz Teknolojisi" bölümünde verilmektedir.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi liseden sonra 2 yıldır.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Diploma
Eğitimini başarı ile tamamlayanlara "Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Ön Lisans Diploması" ve "Biyomedikal Cihaz Teknikeri" ünvanı verilir.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Çalışma Alanları
Biyomedikal cihaz teknikerleri resmi ve özel sağlık kuruluşlarında, dispanserlerde ve laboratuarlarda görev alırlar. Ayrıca serbest çalışma imkanına da sahiptirler. Ülkemizde sağlık hizmetlerinin yaygınlaştırılmasına paralel olarak çalışma alanları giderek genişlemektedir.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri Meslekte İlerleme
Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde, Biyomedikal Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Lisans programlarına dikey geçiş yapabilirler.

Biyomedikal Cihaz Teknikeri, Biyomedikal Cihaz Teknikeri hakkında, Biyomedikal Cihaz Teknikeri ile ilgili bilgi, Biyomedikal Cihaz Teknikeri mesleği, Biyomedikal Cihaz Teknikeri nasıl olunur, Biyomedikal Cihaz Teknikeri olmak için, Biyomedikal Cihaz Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Biyomedikal Cihaz Teknikeri özellikleri, Biyomedikal Cihaz Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
Farmasi Katalog
Eitim ve gretim Eitim ve gretim