Hakkında Bilgi

Boya Teknikeri Hakkında Bilgi

Boya Teknikeri Hakkında Bilgi
Boya Teknikeri Görevleri
Mühendisin planları ve gözetimi doğrultusunda; Üretimin planlanan zamanda tamamlanması amacıyla, gereksinim duyulan hammaddeleri sağlar ve üretim sürecine alır, Üretim planlarının gerçekleştirilmesi amacıyla, işin akışını, detaylarını ve dikkat edilmesi gereken noktaları mühendis adına ustabaşlarına aktarır ve gerçekleşmesini izler, Ürünlerin istenilen özelliklerde üretilmesini temin amacıyla, belirlenen kriterlere uygunluğunu kontrol eder, üretimin sürekliliğini sağlar, Üretilen ürünlerin planlanan zaman ve gramaj olarak boşaltılmasını temin amacıyla, boşaltma işlemine nezaret eder, planlar, Gece vardiyası saatlerinde işyeri emniyeti ve iş güvenliğinin korunması, idari operasyon ve işlerin aksamaması amacıyla, işyerinin teknik ve idari işlerini mühendisin gözetiminde yürütür.

Boya Teknikeri Kullanılan Malzemeler
Basit laboratuar cihazları, Boya kazanları, Renk- ayar aydınlatma cihazları, Boya pompaları, Katkı maddeleri, Dolum makineleri, Renklendirici cihazı, Bilgisayar ve hesap makineleri, Teraziler, Sayaçlar, El aletleri, İş güvenliği malzemeleri.

Boya Teknikeri Özellikleri
Boya Teknikeri olmak isteyenlerin; Kimyaya ilgili ve bu alanda başarılı, renkleri ayırtedebilen, kokudan rahatsız olmayan, Bedence sağlıklı, başkaları ile iyi ilişkiler kurabilen dikkatli ve düzenli kimseler olmaları gerekir.

Boya Teknikeri Okulu
Meslek eğitimi adı verilen üniversitelere bağlı meslek yüksek okullarının “ Boya Teknolojisi” bölümlerinde verilmektedir.

Boya Teknikeri Okulu Kaç Yıllıktır
Eğitim süresi 2 yıldır.

Boya Teknikeri Diploma
Eğitimi başarı ile tamamlayanlara “Boya Teknolojisi Ön Lisans Diploması” ve “Boya Teknolojisi Teknikeri” unvanı verilir.

Boya Teknikeri Çalışma Alanları
Boya Teknikerleri boya üretimi ve uygulaması yapan her türlü özel işletmede görev alabilirler. Boya teknikerleri otomobil servislerinin boyama atölyelerinde, tekstil sektörünün boya ile ilgili alanlarında değişik kadro ile çalışabilirler.

Boya Teknikeri Meslekte İlerleme
Ön lisans programını başarı ile bitirenler ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavında (DGS) başarılı oldukları taktirde; Kimya Mühendisliği, Kimya lisans programlarına geçebilirler. Boya Teknikerleri çalışırken elde ettikleri tecrübe durumuna göre vardiya sorumluluğuna yükselmektedirler.

Boya Teknikeri, Boya Teknikeri hakkında, Boya Teknikeri ile ilgili bilgi, Boya Teknikeri mesleği, Boya Teknikeri nasıl olunur, Boya Teknikeri olmak için, Boya Teknikeri olmak için hangi okulu okumalı, Boya Teknikeri özellikleri, Boya Teknikeri ne yapar, Meslek, meslek eğitimi, meslek okulları, meslek okulu, meslek yüksek okulu, meslek yüksek okulları, sağlık meslek liseleri, sağlık meslek lisesi, meslek liseleri, meslek lisesi, ticaret meslek lisesi, kız meslek liseleri, kız meslek lisesi, endüstri meslek lisesi, anadolu meslek liseleri,
farmasi şubat kataloğu 2019
Eitim ve gretim Eitim ve gretim